X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Norbert "Smoła" Smoliński: patriotyzm wyssałem z mlekiem ojca

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:00
- Nasiąkanie antykomunizmem i miłość do rockowych dźwięków pozwoliły stworzyć trzy lata temu ten wymarzony band, dzięki któremu mogę poczuć się spełniony jako muzyk i jako Polak - mówił w "Twarzą w twarz" Norbert "Smoła" Smoliński, lider grupy Contra Mundum.
Audio
  • Norbert "Smoła" Smoliński o swojej muzyce i o własnym spojrzeniu na patriotyzm (Twarzą w twarz/Jedynka)
Norbert Smoliński
Norbert SmolińskiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Zespół gra utwory patriotyczne w rockowych aranżacjach. - To szumnie brzmi, ale miłość do ojczyzny, patriotyzm wyssałem z mlekiem ojca - przekonuje Smoliński. - Pochodzę z bardzo "antyczerwonego" domu, gdzie w odpowiednie dni wywieszano flagę i w odpowiednie tego nie robiono. Mój dziadek był powstańcem warszawskim, ojciec - opozycją i działaczem "Solidarności". Jako młody chłopak miałem do czynienia z tymi wszystkimi gośćmi w naszym domu, bibułą, znaczkami solidarnościowymi. Do tego doszli bardowie: Kaczmarski, Gintrowski i Łapiński, w ogólniaku słuchałem też Jana Krzysztofa Kelusa, nie rozumiejąc jeszcze wtedy, o tym ten człowiek śpiewa - opowiadał gość audycji.

Norbert "Smoła" Smoliński przyznał też, że mimo swoistej mody na patriotyzm, jego muzyka wciąż jest dość niszowa. - Nie można zarzucać koniunkturalizmu zespołom, które powstały po tzw. dobrej przemianie. Sale wcale nie są pełne po brzegi, nie jest to Sylwester w Zakopanem - podkreśla artysta.

Mówi też o śpiewaniu tekstów napisanych przez poetów czasów nadaremnych, misyjności mediów, a także o "kulturowej równi pochyłej, która jest wszechobecna i zauważalna". Zdradza również szczegóły pracy nad swoim dziełem życia realizowanym wspólnie z muzykami Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach audycji "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Norbert "Smoła" Smoliński (muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, lider zespołu Contra Mundum)

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 20.11

mg/plu

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Długosz o poezji przesiąkniętej polskością

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 12:20
Gość audycji - bard i poeta związany z Piwnicą pod Baranami - na łamach jednego z tygodników od pięciu lat przybliża wiersze nieco zapomnianych autorów, dla których ogromne znaczenie miała polskość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt i jego Stachura uwspółcześniony

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:30
- Troszeczkę rozszerzyłem sposób zaprezentowania, zagrania wierszy Stachury - tak o swojej płycie "Dokąd idziesz? Do słońca!" z piosenkami Edwarda Stachury mówił w Jedynce Sławomir Zygmunt.
rozwiń zwiń