"Komentarz Dnia": Viera Jourova w Polsce i reforma sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 16:58
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova spotkała się we wtorek z ministrem sprawiedliwości w związku z reformą polskiego systemu sądownictwa. O zmianach w wymiarze sprawiedliwości rozmawiała również z marszałkami Sejmu i Senatu oraz I prezes Sądu Najwyższego. Wydarzenia komentowali publicyści: Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Paweł Badzio (Gazeta Obywatelska). 
Audio

Rozmawiał Piotr Gociek. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

ans 

Czytaj także

Wiceszefowa KE spotkała się z Elżbietą Witek. Rozmowy o sądach i praworządności

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 09:55
Rozpoczęło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą. Wiceszefowa KE, podczas wizyty w Warszawie spotka się także z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, wiceszefem MSZ Pawłem Jabłońskim oraz I prezes SN Małgorzątą Gersdorf. - Liczę, że Viera Jourova podczas wizyty w Polsce wykaże się większym zrozumieniem istoty reformy sądownictwa w dialogu ze stroną polską - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Pałka: interwencje UE w Polsce to nieuzasadniona i niezrozumiała agresja

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 10:08
- Bardzo trudno politykom europejskim przekonać Polaków, że ich interwencje są jakkolwiek uzasadnione. Ja rozumiem, że mają jakieś wątpliwości. Ale oni ingerują nawet wtedy, kiedy elementy reformy są w trakcie procesu legislacyjnego. To agresja nieuzasadniona i niezrozumiała - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Pałka. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Wojciech Wybranowski z DoRzeczy.pl oraz Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń