Uniwersytet III wieku. Wykłady, kajaki i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 14:40
Spływy kajakowe, edukoplenery, czyli wyjazdy w teren połączone z wykładami, kursy tańca, warsztaty brydża, zajęcia z psychologiem i dietetykiem, basen i gimnastyka...
Audio
  • Sławomira Pieńkowska o Pierwszym Żoliborskim Uniwersytecie III Wieku (Czas pogody/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wavebreakmedia/Schutterstock.com

To zajęcia, w których uczestniczą słuchacze uniwersytetów III wieku. Tego typu placówki rozsiane są po całej Polsce, w samej Warszawie jest ich ponad czterdzieści. - Ich tworzenie poszło bardzo szybko, bo jest taka potrzeba. Idąc na emeryturę, wcale nie czujemy się starzy, chcemy jeździć na wycieczki, chodzić na ciekawe wykłady, uczyć się języków, malować, rozwijać pasje, które mieliśmy za młodu - mówi Sławomira Pieńkowska, szefowa Pierwszego Żoliborskiego Uniwersytetu III Wieku.

Rozmówczyni Zbigniewa Krajewskiego przyznaje, że wielką popularnością wśród emerytów cieszy się taniec. - Jesteśmy z epoki Beatlesów, więc proszę nie traktować nas jako zupełne staruszki, potrafimy jeszcze i twista zatańczyć, i rock'n'rolla - zastrzega.

Opowiada też o emerytach bez problemu rozmawiających po angielsku i o tych zatraconych w brydżu.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomira Pieńkowska (szefowa Pierwszego Żoliborskiego Uniwersytetu III Wieku)

Data emisji: 19.02.2017

Godzina emisji: 10.18

mg/bch

Czytaj także

Żeby życie seniorów stało się łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 17:47
"Starość dotyczy nas wszystkich. Ma różne etapy i oblicza. Ta wczesna kojarzy się z realizacją odkładanych na emeryturę marzeń, ale przecież żyjemy coraz dłużej. Co słyszysz, co widzisz, co czujesz, kiedy myślisz o późnej starości?" - czytamy na stronie internetowej Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Huczyński, czyli "Dziarski Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:30
- Ja się nie poddaję, ja walczę o siebie, staram się wszystko robić, żeby się utrzymać przy życiu na pewnym poziomie - tłumaczył Zbigniewowi Krajewskiemu Antoni Huczyński, żołnierz AK, powstaniec warszawski, weterynarz, youtuber i... biegacz, rocznik 1922.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joga. Dobra dla ducha, dobra dla ciała

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 15:00
Najstarsza instruktorka jogi ma... 98 lat i wciąż pracuje, ciesząc się ruchem, a więc...życiem! Jak to możliwe? Odpowiedź w audycji.
rozwiń zwiń