Andrzej Anusz o zarzutach wobec marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 10:18
W "Komentarzu poranka" politolog, dr Andrzej Anusz skomentował zarzuty korupcyjne, stawiane marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Odniósł się również do zapowiedzi marszałka, iż w prace nad zmianą ustawy o reformie sądów zostaną wciągnięci zagraniczni eksperci. Mówił też o kampanii wyborczej i pojawiających się zarzutach o możliwości polexitu.
Audio
  • Dr Andrzej Anusz o zarzutach wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (Komentarz poranka/Jedynka)
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: Wojciech Kusiński / PR

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

ag

Czytaj także

Tomasz Grodzki: system sądownictwa wymaga reform, ale nie takich, jakie są wdrażane

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 20:22
Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział w orędziu radiowo-telewizyjnym, że Senat będzie starannie pracował nad ustawami dyscyplinującymi sędziów, bo "są one ważne nie tylko dla nich, ale jeszcze ważniejsze dla każdego z nas". - Każdy chciałby być sądzony sprawiedliwie przez niezawisłego sędziego - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o oskarżeniach wobec Grodzkiego: powinny uruchomić dzwonek alarmowy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 09:12
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował doniesienia ws. rzekomego przyjmowania łapówek przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. - To nie jest oskarżenie jednej osoby, dwóch, tu się pojawiają kolejne doniesienia. One powinny uruchomić przynajmniej dzwonek alarmowy - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grodzki zaprzecza oskarżeniom o korupcję: uczestniczę w polowaniu z nagonką

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 09:34
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślił na antenie TVN24, że informacje nt. rzekomych opłat, które miał przyjmować za operacje są fałszywe. - Kiedy byłem senatorem, takie głosy się nie pojawiały. To się stało dopiero wtedy, gdy objąłem funkcję marszałka Senatu - oświadczył.
rozwiń zwiń