Andrzej Pomarański: prezydent podjął dobrą decyzję

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 09:16
Gość Programu 1 Polskiego Radia mówił m.in. o decyzji Andrzeja Dudy, który poinformował we wtorek, że nie poleci 23 stycznia do Izraela na wydarzenie organizowane w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał zaproszenie na uroczystości. Organizatorzy nie przewidzieli jednak jego wystąpienia, w odróżnieniu od przedstawicieli Izraela, Rosji, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

- W całej tej układance, decyzja którą podjął Andrzej Duda była jedyną możliwą. To dobra decyzja. Obecność w Izraelu polskiego prezydenta, który może co najwyżej wysłuchać wystąpień przywódców innych krajów - z których część miała aktywny udział w Holokauście i tam występuje z tej okazji - i nie mogącego zabrać głosu poniekąd by uwiarygodniała ten przekaz. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jasne stanowisko: ze względu na sytuację nie pojawię się tam - mówi w "Komentarzu poranka" politolog i specjalista ds. marketingu politycznego Andrzej Pomarański. 

Z gościem Jedynki, który mówił także o amerykańsko-irańskim konflikcie oraz marszałku Tomaszu Grodzkim rozmawiał Grzegorz Jankowski. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. 

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak