Prof. Chwedoruk: krótkotrwały fenomen Hołowni wynikał z załamania się kampanii Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 09:30
- Od początku tych wyborów jednym z najważniejszych czynników był fakt ubiegania się w olbrzymim stopniu o głosy tych samych grup wyborców aż czworga kandydatów, których można określić mianem opozycyjnych - ocenił w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Rafał Chwedoruk. 
Audio
  • Rafał Chwedoruk o wyborach prezydenckich (Komentarz poranka/Jedynka)
Rafał Chwedoruk
Rafał ChwedorukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Zapewne krótkotrwały fenomen Szymona Hołowni wynikał raczej z załamania się kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a po pojawieniu się Rafała Trzaskowskiego po stronie opozycyjnej wszystko wróciło do normy - mówi profesor. - Nie spodziewałbym się jednak, że nastąpi pełna kumulacja i notowania Rafała Trzaskowskiego bardzo szybko osiągną poziom taki, który regularnie osiąga Platforma Obywatelska w wyborach. Na to musi kandydat i jego sztab dopiero zapracować - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Marciniak: Rafał Trzaskowski musi zmobilizować elektorat PO

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:12
- Patrząc z perspektywy kampanii, na pewno trzeba - jeśli chodzi o cel Rafała Trzaskowskiego - zmobilizować elektorat Platformy Obywatelskiej, który zdążył już w czasie tej kampanii przenieść swoje sympatie na innych kandydatów -  powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Ewa Marciniak.
rozwiń zwiń