Dr Tomasz Żukowski: spór o LGBT i gender to wielki spór cywilizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 09:17
Dr Tomasz Żukowski zauważa w "Komentarzu poranka", że jeśli chodzi o spór dotyczący środowisk mniejszości obyczajowych i seksualnych, to bardzo ważnym elementem jest to, jak zostanie nazwany. Pojawiają się słowa ideologia, ludzie, LGBT, gender i każda z konfiguracji tych pojęć tworzy inny klimat.
Audio
  • Komentarz poranka 15.06.2020 r. (Sygnały dnia/Jedynka)
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz Żukowski Foto: Polskie Radio

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważa, że wszystkie znane mu badania pokazują, że rodzina dla Polaków jest wartością szczególnie ważną, może nawet najważniejszą. Co więcej, prorodzinność jest zasadą konstytucyjną. - Co przypominam wszystkim obrońcom konstytucji - mówi politolog.

Tomasz Żukowski podkreśla, że spór o LGBT i gender to wielki spór cywilizacyjny i w tym sporze mocniejsze karty są po stronie tych, którzy bronią rodziny. Bo w sprawie małżeństw osób tej samej płci, a zwłaszcza w sprawie adopcji przez takie osoby dzieci zdecydowana większość Polaków jest przeciw.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chodzi o ideologię, a nie o konkretnych ludzi". Piotr Semka o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 13:20
- Zmiany obyczajowe, które forsują środowiska LGBT, są wyzwaniem w kampanii wyborczej. Sztabowcy mają z tym problem, choć pryncypialny w tym jest sztab Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, Piotr Semka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Temat zastępczy kampanii wyborczej". Poseł PO o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 08:33
- Rząd nie radzi sobie z tym, co dzieje się na Śląsku, nie radzi sobie ze skutkami gospodarczymi, a wrzucany jest temat, który ma być uzupełniający i zastępczy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Konrad Frysztak.
rozwiń zwiń