Dr Tomasz Żukowski: spór o LGBT i gender to wielki spór cywilizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 09:17
Dr Tomasz Żukowski zauważa w "Komentarzu poranka", że jeśli chodzi o spór dotyczący środowisk mniejszości obyczajowych i seksualnych, to bardzo ważnym elementem jest to, jak zostanie nazwany. Pojawiają się słowa ideologia, ludzie, LGBT, gender i każda z konfiguracji tych pojęć tworzy inny klimat.
Audio
  • Komentarz poranka 15.06.2020 r. (Sygnały dnia/Jedynka)
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz Żukowski Foto: Polskie Radio

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważa, że wszystkie znane mu badania pokazują, że rodzina dla Polaków jest wartością szczególnie ważną, może nawet najważniejszą. Co więcej, prorodzinność jest zasadą konstytucyjną. - Co przypominam wszystkim obrońcom konstytucji - mówi politolog.

Tomasz Żukowski podkreśla, że spór o LGBT i gender to wielki spór cywilizacyjny i w tym sporze mocniejsze karty są po stronie tych, którzy bronią rodziny. Bo w sprawie małżeństw osób tej samej płci, a zwłaszcza w sprawie adopcji przez takie osoby dzieci zdecydowana większość Polaków jest przeciw.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

ag

Czytaj także

"Chodzi o ideologię, a nie o konkretnych ludzi". Piotr Semka o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 13:20
- Zmiany obyczajowe, które forsują środowiska LGBT, są wyzwaniem w kampanii wyborczej. Sztabowcy mają z tym problem, choć pryncypialny w tym jest sztab Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, Piotr Semka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Temat zastępczy kampanii wyborczej". Poseł PO o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 08:33
- Rząd nie radzi sobie z tym, co dzieje się na Śląsku, nie radzi sobie ze skutkami gospodarczymi, a wrzucany jest temat, który ma być uzupełniający i zastępczy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Konrad Frysztak.
rozwiń zwiń