Prof. Mieczysław Ryba: Rafał Trzaskowski jest produktem beztreściowym

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 09:35
- To jest czyste opakowanie, które nie zostało napełnione programem - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gość "Komentarza poranka" mówił o kandydacie KO na prezydenta Rafale Trzaskowskim. 
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Longfin Media / Shutterstock.com

Prof. Mieczysław Ryba zwraca uwagę, że kandydat na prezydenta zaprezentował swój program zaledwie trzy dni przed wyborami. - To sytuacja bez precedensu - podkreśla.

Jego zdaniem umożliwia to Rafałowi Trzaskowskiemu zapożyczyć treści z programów innych kandydatów i w ten sposób próbować przejąć głosy ich wyborców.

Posłuchaj
05:55 [ PR1]PR1 (mp3) 3 lipiec 2020 08_40_13_for_media. 08_40_for_media.mp3 Prof. Mieczysław Ryba: Rafał Trzaskowski bierze elementy z programów innych kandydatów (Komentarz poranka/Jedynka"

CZYTAJ RÓWNIEŻ
duda 1200 pap (1).jpg
Andrzej Duda wygrywa II turę. Jest nowy sondaż

Czytaj więcej:

Udział w debacie zależny od wyników sondaży?

Pytany o debatę kandydatów, jaką organizuje TVP, rozmówca Radiowej Jedynki zastrzega, że udział w niej Rafała Trzaskowskiego będzie zależał od wyników sondaży.

Według niego, jeśli sondaże będą korzystne dla kandydata Koalicji Obywatelskiej, to będzie debaty unikał, bo prezydent Andrzej Duda może przytoczyć argumenty, które mogą zaszkodzić konkurentowi.

Natomiast jeśli sondaże będą niekorzystne, to Rafał Trzaskowski przyjdzie na debatę, bo postawi wszystko na jedną kartę, na zasadzie a nuż się uda.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

***

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory 2020. Kierwiński: możemy z optymizmem patrzeć na drugą turę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 08:27
- Będziemy zabiegać o poparcie u każdego wyborcy i będziemy rozmawiać ze sztabami wszystkich kandydatów. Teraz po stronie opozycyjnej nie ma przeciwników, lecz są partnerzy do tego, aby odnieść sukces wyborczy już za dwa tygodnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obaj kandydaci mogą być zadowoleni". Dr Żukowski o wynikach I tury wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:28
W "Komentarzu poranka" dr Tomasz Żukowski ocenia wynik I tury wyborów prezydenckich. Jego zdaniem, obaj kandydaci, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mogą być z wyników zadowoleni, a w lepszej sytuacji przed drugą turą jest urzędujący prezydent. Tomasz Żukowski zastanawiał się też nad przyszłością PSL po uzyskaniu przez Władysława Kosiniaka-Kamysza zaledwie ok. 2 proc. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz dnia": elektorat Konfederacji, kampania Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o elektoracie Konfederacji i Krzysztofa Bosaka w kontekście II tury wyborów prezydenckich, a także o zarządzaniu Warszawą przez Rafała Trzaskowskiego w czasie kampanii wyborczej.
rozwiń zwiń