Prof. Kazimierz Kik o ustawie dot. podwyżek płac: kompromitacja Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 10:34
- Ten projekt to wyraz kryzysu polskiej klasy politycznej. Pokazuje, jak łatwo czasem wprowadzić polską klasę polityczną - w tym wypadku opozycję - w sytuację wewnętrznego konfliktu, czyli w sytuację kompromitującą - mówi gość "Komentarza poranka" w Programie 1 Polskiego Radia, prof. Kazimierz Kik. 
Kazimierz Kik
Kazimierz KikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

czytaj więcej
budka 1200.jpg
Poseł KO: nie ma innego wyjścia niż dymisja Borysa Budki

W poniedziałek Senat opowiedział się przeciw ustawie podwyższającej wynagrodzenia parlamentarzystów, samorządowców i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Przewodniczący klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyraził po głosowaniu Senatu przekonanie, że "projekt kończy swoją historię". Przekonywał też, że inicjatorem projektu była opozycja.

- Wydaje mi się, że zostało to sprowokowane przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które spowodowało taką sytuację polityczną, w której doszło do kompromitacji polskiej klasy politycznej, ale w tym wypadku głównie Platformy Obywatelskiej - ocenia prof. Kik. - Okazało się, że we wszystkich sprawach PO nie zgadza się z PiS. Zgadza się tylko w jednym - pieniądzach dla siebie. To oznacza całkowity spadek wiarygodności. Myślę, że to zostało bardzo sprytnie wykorzystane przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości - dodaje. 

Posłuchaj
05:47 PR1_MPLS 2020_08_18-08-38-37.mp3 Prof. Kazimierz Kik o ustawie podwyższającej wynagrodzenia polityków i samorządowców (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krysiak: wynagrodzenie dla pierwszej damy dawno powinno być wprowadzone

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 09:50
- To niesprawiedliwe, że każda pierwsza dama porzuca swoją pracę i nie ma możliwości rozwijania dalej swoich kompetencji zawodowych. Musi podjąć inne funkcje i pełnić pewną rolę- powiedział w "Komentarzu Poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Krysiak. 
rozwiń zwiń