Prof. Michał Kleiber: w sprawie powrotu do szkół samorządy mogłyby się wykazać kreatywnością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 09:05
- Dyskusja o powrocie do nauki stacjonarnej toczy się w wielu krajach. Problem jest poważny, nigdzie nie znalazł w pełni zadowalającego rozwiązania. To kwestia kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem zdrowotnym a "normalnością" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ci wszyscy, którzy są za skrajnym przestrzeganiem bezpieczeństwa, za tym, by dzieci kontynuowały naukę zdalną, w moim przekonaniu, robią błąd. Trzeba szukać kompromisu, obserwować sytuację. Jedyna droga, w moim przekonaniu, jest taka: wydanie ogólnych zaleceń, których należy się trzymać i jednocześnie pozostawienie pola do decyzji poszczególnym samorządom. Samorządy mogłyby się wykazać pewną kreatywnością - ocenił gość audycji "Komentarz poranka".

Od września podstawowym modelem pracy w szkołach mają być zajęcia stacjonarne. Będzie też możliwy model mieszany: dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i na podstawie pozytywnej opinii sanepidu będzie mógł podjąć decyzję, że część dzieci lub klas będzie uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, a część będzie uczyła się na odległość. Przy większym zagrożeniu epidemiologicznym w grę będzie wchodzić przejście całej szkoły na edukację zdalną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
09:08 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_24 08_37_09_for_media.mp3 Prof. Michał Kleiber: w sprawie powrotu do szkół należy pozostawić pole do decyzji samorządom (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik o ustawie dot. podwyżek płac: kompromitacja Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 10:34
- Ten projekt to wyraz kryzysu polskiej klasy politycznej. Pokazuje, jak łatwo czasem wprowadzić polską klasę polityczną - w tym wypadku opozycję - w sytuację wewnętrznego konfliktu, czyli w sytuację kompromitującą - mówi gość "Komentarza poranka" w Programie 1 Polskiego Radia, prof. Kazimierz Kik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba o dymisji ministra zdrowia: dźwigał na barkach naprawdę duży problem

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
 - Wygląda na to, że nie ma chyba drugiego dna oprócz tego, o którym minister Szumowski mówi. Pamiętajmy o tym, że dźwigał na swoich barkach naprawdę duży problem, jeżeli bierzemy pod uwagę stan zdrowia obywateli w Polsce w kontekście pandemii - mówi w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba (KUL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska robi to, co może". Prof. Łukasz Młyńczyk o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 09:52
 - Polska robi to, co może. Jako bezpośredni sąsiad powinna to wnosić na agendę europejską i lobbować za jak najlepszym rozwiązaniem, ale z wielu powodów nie jest tutaj naturalnym liderem, jak w przypadku Ukrainy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarni z Białorusią. Polska wesprze represjonowanych i prześladowanych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 09:21
- Plan właściwie realizowany jest już teraz, ponieważ Fundacja Solidarności Międzynarodowej od lat aktywnie i w sposób przemyślany wspiera społeczeństwo obywatelskie na Białorusi w różnych formach jego aktywności - mówi w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Rafał Dzięciołowski.
rozwiń zwiń