Prof. Waldemar Paruch: Zjednoczona Prawica musi grać na wielu fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 09:05
- Po prawej stronie Prawo i Sprawiedliwość posiada opozycję w postaci Konfederacji. Tej opozycji w 2015 roku nie było. Twarda postawa w polityce, lekko zerkająca w kierunku myśli narodowej jest Zjednoczonej Prawicy potrzebna. Z drugiej strony PiS ma standardową opozycję radykalną i lewicową. Zabieganie o różne grupy środowiskowe jest bardzo istotne - powiedział w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch, był szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych.
Waldemar Paruch
Waldemar Paruch Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według gościa Programu 1 Polskiego Radia, z kolei po stronie Platformy Obywatelskiej widać brak umiejętności właściwego skonsumowania wyborów prezydenckich. - Rafał Trzaskowski po wyborach prawie zniknął, to pokazuje, że on się nie nadaje na przywódcę ruchu społecznego - ocenił. Podkreślił, że PO, przyjmując model tzw. opozycji totalnej, nie jest w stanie wygrać żadnych wyborów w Polsce. - Zasadnicza większość wyborców nie akceptuje takiego modelu polityki, opartego na negowaniu całego dorobku rządu - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
06:19 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_25 08_40_28_for_media.mp3 Prof. Waldemar Paruch: Zjednoczona Prawica musi grać na wielu fortepianach (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiał Piotr Gociek.

kk

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: widać, że opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
- Myślałem, że po wyborach prezydenckich dojdzie do uspokojenia, taka była zresztą narracja polityków opozycji, to niestety się nie dzieje. To zwiastun tego, co będzie nas czekało w najbliższym czasie, przez trzy i pół roku. Opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania - powiedział były prezes Polskiej Akademii Nauk w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń