Prof. Zbigniew Krysiak o projekcie ustawy budżetowej na rok 2021: ten budżet daje stabilność

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:00
W przyjętym w czwartek przez rząd projekcie ustawy budżetowej na rok 2021 prognozowane dochody budżetu państwa wyniosą 403 miliardy 700 milionów złotych, a limit wydatków to 486 miliardów złotych, co oznacza deficyt w wysokości 82 miliardów 300 milionów złotych. Wzrost PKB w ujęciu realnym w przyszłym roku oszacowano na poziomie 4 procent.
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ten budżet daje stabilność - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Krysiak. Zapraszamy do wysłuchania całej opinii eksperta dotyczącej projektu ustawy budżetowej na 2021 rok.


Posłuchaj
06:01 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_28 08_39_18_for_media.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak: ten budżet daje stabilność (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kk

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: Zjednoczona Prawica musi grać na wielu fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 09:05
- Po prawej stronie Prawo i Sprawiedliwość posiada opozycję w postaci Konfederacji. Tej opozycji w 2015 roku nie było. Twarda postawa w polityce, lekko zerkająca w kierunku myśli narodowej jest Zjednoczonej Prawicy potrzebna. Z drugiej strony PiS ma standardową opozycję radykalną i lewicową. Zabieganie o różne grupy środowiskowe jest bardzo istotne - powiedział w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch, był szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański o spotkaniu ws. Białorusi: dużo zależy od opozycji, karty rozdał premier

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 09:10
- Zwracanie uwagi na rzeczy, które się dzieją poza naszą granicą powinno być czynnikiem łączącym, odsuwający na drugi plan spory i konflikty wewnętrzne. Komunikat po tym spotkaniu może być jednak taki, że premier, po konsultacjach z opozycją, podjął taką a taką decyzję. To działa na korzyść premiera, na korzyść rządu, ale nie ma tu siły sprawczej opozycji. Nie jest w interesie opozycji podkreślanie tej decydującej roli premiera i przyznawanie się do tego, że to premier, rząd dyktuje politykę zagraniczną - powiedział w "Komentarzu poranka" socjolog prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz: tego ciosu PSL mogłoby nie przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:00
- W tej chwili dla PSL władza na Mazowszu, w sejmiku mazowieckim, to jest jeden z podstawowych elementów utrzymywania wpływów. Pamiętajmy, że Stronnictwo jest od dłuższego czasu w opozycji. Siłą rzeczy tych wpływów w innych miejscach ma dużo mniej. Utrata Mazowsza, w sytuacji, gdy ludowcy balansują na progu wyborczym, to byłoby bardzo duże osłabienie. To mógłby być taki cios, którego PSL mógłby nie przeżyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń