X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspólna Europa". Zapraszamy do Francji!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 10:56
Od zawsze czujemy się jej częścią, cieszymy się poczuciem wspólnoty, celebrujemy 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Ale czy rzeczywiście dobrze znamy się nawzajem? Co wiemy o swoich bliższych i dalszych sąsiadach, jak ich postrzegamy, jak oni widzą nas? Gośćmi pierwszej audycji z cyklu "Wspólna Europa" byli dr Christine Martinez oraz dr Sebastien Ducourtioux z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • W sercu Europy jesteśmy już od tysiąca lat. We wspólnej Europie - Unii Europejskiej od piętnastu. Co wiemy o Francji? (Wspólna Europa/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Bycie Francuzem to stan ducha, samopoczucia. To uczucie, które się ma albo nie - mówi dr Christine Martinez z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

A co składa się na ten stan ducha? - Miłość do jedzenia na pewno, sposób życia, dziedzictwo - wylicza dr Sebastien Ducourtioux z Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. - Miłość do swojego kraju, identyfikowanie się z nim, a także kwestie kulturowe, muzyka, sztuka - dodaje dr Christine Martinez. 

Czy Francuzi mają swoje rytuały? A czy mają swoją majówkę? Czy Francja północna i południowa to dwa różne światy? O co Niemcy mają żal do Francuzów? A czego z kolei zazdroszczą im Anglicy? Co łączy Francję z Polską i z czym nasza ojczyzna kojarzy się gościom Jedynki? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji pełnej nie tylko ciekawostek o Francji ale także francuskiej muzyki. 

Czytaj więcej
Wspólna Europa
"Wspólna Europa". Nowa audycja w Jedynce

***

Cykl audycji pt. "Wspólna Europa" powstaje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Celem audycji jest przede wszystkim pokazanie wartości, jaką jest europejska Wspólnota. Emisja audycji "Wspólna Europa" odbędzie się: 5 maja (wyjątkowo w godz. 14.00-15.00), 12 maja, 19 maja oraz 26 maja w godz. 17.00-18.00.

Audycję sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Tytuł audycji: "Wspólna Europa"

Prowadzili: Agnieszka KunikowskaPaweł Lekki

Materiały: Małgorzata Głogowska, Katarzyna Semaan, Martyna Podolska

Goście: dr Christine Martinez (Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego), dr Sebastien Ducourtioux (Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 17.06

kh/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ocalone dzieła sztuki z katedry Notre Dame zostaną przeniesione do Luwru

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 20:46
- Dzieła sztuki i cenne przedmioty ocalone z poniedziałkowego pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame zostaną przeniesione do pobliskiego muzeum w Luwrze - zapowiedział minister kultury Francji Franck Riester.
rozwiń zwiń