X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspólna Europa". Jacy są Niemcy?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 12:37
Od zawsze czujemy się jej częścią, cieszymy się poczuciem wspólnoty, celebrujemy 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Ale czy rzeczywiście dobrze znamy się nawzajem? Co wiemy o swoich bliższych i dalszych sąsiadach, jak ich postrzegamy, jak oni widzą nas? 
Audio
  • Z wizytą u naszego zachodniego sąsiada (Wspólna Europa/Jedynka)
Панарама Бэрліну Foto: Shutterstock

Gośćmi trzeciego odcinka audycji z cyklu "Wspólna Europa", poświęconego Niemcom, byli: Aleksandra Rybińska - Polka, która przez wiele lat mieszkała w Niemczech, Nicole Kalita, której rodzice są Polakami, ona urodziła się w Niemczcech a od niespełna roku mieszka w Polsce oraz Leo Mausbach - Niemiec od 5 lat mieszkający w Polsce. 

Z czego słyną Niemcy? Co łączy ten kraj z Polską? Co o Niemcach myślą ich sąsiedzi? Czy Niemcy rzeczywiście są bardzo pracowici? Kto w Niemczech "zadziera nosa"? Czy język niemiecki ma bardziej miękkie odmiany? Co dobrego zjemy u naszych zachodnich sąsiadów? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji okraszonej niemiecką muzyką. 

Czytaj więcej
Wspólna Europa
"Wspólna Europa". Nowa audycja w Jedynce

***

Cykl audycji pt. "Wspólna Europa" powstaje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Celem audycji jest przede wszystkim pokazanie wartości, jaką jest europejska Wspólnota. Emisja audycji "Wspólna Europa" odbędzie się: 5 maja (wyjątkowo w godz. 14.00-15.00), 12 maja, 19 maja oraz 26 maja w godz. 17.00-18.00.

Audycję sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Tytuł audycji: "Wspólna Europa"

Prowadzili: Agnieszka KunikowskaPaweł Lekki

Materiały: Justyna Majchrzak, Martyna Podolska, Katarzyna Semaan

Goście: Aleksandra Rybińska (Polka, która przez wiele lat mieszkała w Niemczech), Nicole Kalita (jej rodzice są Polakami, ona urodziła się w Niemczcech a od niespełna roku mieszka w Polsce), Leo Mausbach (Niemiec od 5 lat mieszkający w Polsce)

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 17.06

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wspólna Europa". Zapraszamy do Francji!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 10:56
Od zawsze czujemy się jej częścią, cieszymy się poczuciem wspólnoty, celebrujemy 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Ale czy rzeczywiście dobrze znamy się nawzajem? Co wiemy o swoich bliższych i dalszych sąsiadach, jak ich postrzegamy, jak oni widzą nas? Gośćmi pierwszej audycji z cyklu "Wspólna Europa" byli dr Christine Martinez oraz dr Sebastien Ducourtioux z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspólna Europa". Poznajemy Litwę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 11:21
Od zawsze czujemy się jej częścią, cieszymy się poczuciem wspólnoty, celebrujemy 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Ale czy rzeczywiście dobrze znamy się nawzajem? Co wiemy o swoich bliższych i dalszych sąsiadach, jak ich postrzegamy, jak oni widzą nas? 
rozwiń zwiń