X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspólna Europa". Kierunek Szwecja

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 15:06
Polacy i Szwedzi na przestrzeni wieków mieli wiele wspólnego. Mieliśmy wspólnego króla, wspólnych wrogów, ale był też szwedzki potop, który spowodował, że w pięć lat, europejska potega, jaką była Polska, legła w gruzach. Straciliśmy 40 procent populacji i ogromną ilość bogactwa materialnego.
Audio
Akademia Szwedzka w Sztokholmie
Akademia Szwedzka w SztokholmieFoto: Shutterstock

Szwedzi to naród, który lubi się integrować. Dlatego nawet podczas spotkań towarzyskich goście rywalizują w grach, co służy zarówno zabawie, jak i lepszemu poznaniu się.

Szwedzi tak jak my, obchodzą Dzień Matki. A jakie są inne, ważne szwedzkie świeta? I czy w każdym ogródku stoi szwedzka flaga? Posłuchaj całej audycji, w której przybliżamy Szwecję, panujące tam zwyczaje i szwedzką kuchnię.

***

Cykl audycji pt. "Wspólna Europa" powstaje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Celem audycji jest przede wszystkim pokazanie wartości, jaką jest europejska Wspólnota. Emisja audycji "Wspólna Europa" odbędzie się: 5 maja (wyjątkowo w godz. 14.00-15.00), 12 maja, 19 maja oraz 26 maja w godz. 17.00-18.00.

Audycję sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Tytuł audycji: "Wspólna Europa"

Prowadzili: Agnieszka KunikowskaPaweł Lekki

Goście: Irina Policastro (wiceprezes Centrum Kultury Skandynawskiej w Szczecinie), Lucyna Baca Lonn (wiceprezes Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego), Anders Lonn, Gustaw Baca Lonn

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 17.07

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uprowadzenie" – reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:26
"Porwanie" własnych dzieci z rodziny zastępczej w Szwecji przez ich ojca biologicznego – Rosjanina Denisa Lisova i jego wystąpienie o azyl w Polsce, spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
rozwiń zwiń