X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bard prawicy, bard Solidarności, bard Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 06:00
- Polska jest szczególnym krajem. Polacy są szczególnym narodem. Historia Polski, zupełnie inaczej niż historia wielu innych krajów i narodów w Europie czy na świecie, nie mogłaby się odbyć bez zwykłych ludzi - podkreślił w radiowej Jedynce Paweł Piekarczyk.
Audio
  • Paweł Piekarczyk - matematyk, który porzucił królową nauk na rzecz poezji (Wieczór z historią/Jedynka)
Mini koncert Pawła Piekarczyka w pociągu jadącym do Budapesztu
Mini koncert Pawła Piekarczyka w pociągu jadącym do BudapesztuFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Paweł Piekarczyk z wykształcenia jest matematykiem, ale porzucił królową nauk na rzecz poezji śpiewanej. Swoją karierę rozpoczął w latach 90. XX wieku od współpracy z Leszkiem Czajkowskim przy wykonywaniu programu "Śpiewnik oszołoma".

Czytaj więcej:
żołnierze wyklęci
Serwis specjalny: Żołnierze Wyklęci

Jego utwór "Żołnierzom Wyklętym" - jak sam podkreśla - to prawdopodobnie pierwsza piosenka śpiewana o Żołnierzach Wyklętych w wolnej Polsce. - Od połowy lat 90. wraz z Leszkiem Czajkowskim ją śpiewamy. (...) Została napisana na otwarcie wystawy "Żołnierze Wyklęci" zorganizowanej przez Ligę Republikańską - wyjaśnił.

- Jeśli ktoś przychodzi na mój koncert to nie dlatego, że mam piękny głos ani nie dlatego, że umiem dobrze grać na gitarze. Jeśli ktoś przychodzi na mój koncert to po to, by dostać pewną treść - wskazał rozmówca Lecha Makowieckiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W audycji można także posłuchać utworów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ustanowił w 2011 roku parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach audycji "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Paweł Piekarczyk

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 20.10

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Czajkowski - duchowy syn Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:14
Leszek Czajkowski pieśniarz nazywany "bardem prawicy", poeta, kompozytor, absolwent prawa, nauk politycznych, pracujący jako historyk. W swojej twórczości nawiązuje do Jacka Kaczmarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Łabonarska: Jadwiga stała się dla mnie szansą, by powiedzieć o polskich kobietach koronowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 14:12
- Pomyślałam sobie, że to będzie świetna przygoda. A po drugie, że dobrze powiedzieć Polakom o naszej historii. Dlaczego mamy sięgać do obcych, skoro mamy tak piękną, niesamowitą historię, gdzie jest tyle wspaniałych kobiet, o których niewiele wiemy - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka Halina Łabonarska o swoim udziale w serialu "Korona królów".
rozwiń zwiń