X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misterium męki pańskiej duchowym przygotowaniem do Wielkanocy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:22
"Przez tę ziemię przeszedł Pan" to misterium męki Pańskiej skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Kompozytor w Jedynce opowiada o tym, jak powstało dzieło, które zostało wydane na płycie CD przez Polskie Radio.
Audio
  • Rozmowa z kompozytorem Janem Kantym Pawluśkiewiczem (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Jan Kanty Pawluśkiewicz
Jan Kanty PawluśkiewiczFoto: Radek Pietruszka/PAP

Jan Kanty Pawluśkiewicz opowiada o tym, jak przed laty był gościem na Śląsku w jednej z parafii, w której przejrzał dokumentację z obchodów Świąt Wielkanocnych w Siemianowicach Śląskich. - Dokumentacja przedstawiała Triduum Paschalne sprzed 2 tysięcy lat, gdzie na każdy dzień Jerzy Duda-Gracz malował wielki obraz. W Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek - mówi kompozytor. Wydarzenie zrobiło na nim wielkie wrażenie, czego owocem jest powstanie misterium męski pańskiej "Przez tę ziemię przeszedł Pan".

Polskie Radio wydało dzieło w ramach antologii. W nagraniu udział wzięli: Elżbieta Towarnicka, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Jan Frycz i Jerzy Trela (recytacje) oraz Orkiestra i Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Słowa napisał Leszek Aleksander Moczulski. Całość pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Premiera odbyła się w Filharmonii Śląskiej.

Jan Kanty Pawluśkiewicz uważa, że myślenie o wydarzeniach sprzed 2 tysięcy lat ma głęboki sens. - Powinniśmy myśleć o tych wydarzeniach, aby odpowiednio przygotować się do Świąt Wielkanocnych - mówi gość Jedynki.

W audycji także prezentacja obszernych fragmentów dzieła "Przez tę ziemię przeszedł Pan". Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Muzyczne spotkania" w ramach audycji "Twarzą w twarz" 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dionizy Piątkowski: chciałbym zapoczątkować wieloletni projekt jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:28
"Era jazzu" jest cyklem ogólnopolskich koncertów jazzowychm których organizatorem jest Dionizy Piątkowski. Promotor jest także autorem książki "Czas Komedy", poświęconej muzykowi jazzowemu, Krzysztofowi Komedzie, którą zapoczątkował projekt muzyczny związany z jego twórczością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: to będzie płyta dojrzałej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 14:32
- Jestem wykształconym muzykiem. Wiem, co robię na scenie muzycznej i w związku z tym wybory muzyczne, których dokonuję już od ponad 33 lat są naprawdę bardzo świadome – mówiła w audycji Olga Bończyk. Artystka zaprezentowała w audycji swój nowy utwór zatytułowany "Więcej niż kochanek", będący zapowiedzią jej czwartego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Drapała: ze Zbyszkiem Hołdysem pracuje się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:05
Łukasz (Luke) Drapała z zespołu rockowego "Chemia" powraca w nowym projekcie "Chevy". Ma na swoim koncie współpracę z m.in takimi artystami jak Zbigniew Hołdys, czy Renata Przemyk. 
rozwiń zwiń