Ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:33
Debiutował piosenką "Dziewczyna z konwaliami". Z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej. W audycji "Twarzą w twarz" wspominano twórczość zmarłego przed dwoma laty artysty Zbigniewa Wodeckiego.   
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim (Twarzą w Twarz/Jedynka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zbigniew Wodecki był niezwykle charyzmatycznym wokalistą, człowiekiem pełnym humoru, który zarażał optymizmem. Audycja była spotkaniem z nim samym, wspomnieniem wizyty artysty w Polskim Radiu w 2016 roku, kiedy był wówczas gościem radiowej Jedynki. W audycji wspomniano również, jak Zbigniew Wodecki nagrał w Polskim Radiu koncert pod orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego.

W swojej karierze artysta był związany z kabaretem "Piwnica pod Baranami", zespołem "Anawa", z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Występował m.in. w duecie ze Zdzisławą Sośnicką czy kabareciarzem Zenonem Laskowikiem. Jego piosenki są śpiewane na różnych koncertach i festiwalach po dziś dzień.

Artysta jazzowy Piotr Baron, stworzył bardzo ciekawy i przyjemny dla ucha projekt "Wodecki Jazz" ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Premiera odbędzie się 31 maja 2019 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, które jest sentymentalną podróżą ku czci sławnego artysty. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania" w ramach "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Marcin Kusy

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 23.05

ans/K.A

 

Czytaj także

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:27
W piątek 31 maja tuż po godzinie 20.00 na scenie radiowej Jedynki pojawi się saksofonista Piotr Baron wraz z zespołem. Muzycy zagrają utwory Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach w dniu premiery płyty "Wodecki Jazz". 
rozwiń zwiń