X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:33
Debiutował piosenką "Dziewczyna z konwaliami". Z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej. W audycji "Twarzą w twarz" wspominano twórczość zmarłego przed dwoma laty artysty Zbigniewa Wodeckiego.   
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim (Twarzą w Twarz/Jedynka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zbigniew Wodecki był niezwykle charyzmatycznym wokalistą, człowiekiem pełnym humoru, który zarażał optymizmem. Audycja była spotkaniem z nim samym, wspomnieniem wizyty artysty w Polskim Radiu w 2016 roku, kiedy był wówczas gościem radiowej Jedynki. W audycji wspomniano również, jak Zbigniew Wodecki nagrał w Polskim Radiu koncert pod orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego.

W swojej karierze artysta był związany z kabaretem "Piwnica pod Baranami", zespołem "Anawa", z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Występował m.in. w duecie ze Zdzisławą Sośnicką czy kabareciarzem Zenonem Laskowikiem. Jego piosenki są śpiewane na różnych koncertach i festiwalach po dziś dzień.

Artysta jazzowy Piotr Baron, stworzył bardzo ciekawy i przyjemny dla ucha projekt "Wodecki Jazz" ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Premiera odbędzie się 31 maja 2019 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, które jest sentymentalną podróżą ku czci sławnego artysty. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania" w ramach "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Marcin Kusy

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 23.05

ans/K.A

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:27
W piątek 31 maja tuż po godzinie 20.00 na scenie radiowej Jedynki pojawi się saksofonista Piotr Baron wraz z zespołem. Muzycy zagrają utwory Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach w dniu premiery płyty "Wodecki Jazz". 
rozwiń zwiń