Muzyka Kombi w nowym, elektronicznym brzmieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:34
Sławomir Łosowski gra już pół wieku. Muzyk w 1969 roku, jeszcze jako licealista, założył zespół, który przez pierwsze siedem lat grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako KOMBI. Jakby więc nie liczyć, Sławomir Łosowski gra już ponad 50 lat. Ostatnio z DJ Spoxem współpracuje przy tworzeniu remiksów starych i najnowszych utworów zespołu Kombi.
Audio
  • Sławomir Łosowski i DJ Spox o elektronicznym brzmieniu starych i nowych utworów Kombi (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Sławomir Łosowski podczas koncertu zespołu Kombi
Sławomir Łosowski podczas koncertu zespołu KombiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Remiksy ukażą się na jubileuszowym albumie, który będzie dostępny pod koniec roku. - Musiałem się naprawdę napocić, żeby to miało jednocześnie trochę ode mnie, trochę od niego, ale cały czas zachowywało twarz Kombi - wyznaje Spox.

łosowski strefa 29-07-2019 1200x660.jpg
Sławomir Łosowski - pół wieku na scenie

Sławomir Łosowski docenia dokonania remiksera. Przyznaje, że piosenki otrzymały nowe brzmienie, ale jednocześnie nie utraciły charakteru Kombi. - Mnie to nawet, jak mówią młodzi, rajcuje to przetwarzanie, zarówno tej muzyki starej, ale jak rozmawialiśmy z DJ Spoxem też bieżących kompozycji - mówi muzyk. Jest zadowolony, że jego muzyka nie jest zamknięta i przez remiksy pokazuje, że jest otwarta i można ją na różne sposoby przetwarzać.

Jak doszło do spotkania Sławomira Łosowskiego i DJ Spoxa? Które z utworów Kombi są bliskie sercu Sławomira Łosowskiego, a które zapadły w pamięć DJ Spoxa?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej piosenkami Kombi i remiksem jednego z utworów.

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Sławomir Łosowski (muzyk, założyciel zespołu Kombi), DJ Spox

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 23.06

ag

Czytaj także

Kombi wspiera reprezentację piosenką "Polska drużyna"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 15:41
14 czerwca meczem w Moskwie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Być może naszych piłkarzy będzie wspierał utwór zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyką ilustruję emocje i wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:15
Każdy utwór, który muzyk komponuje ma jakąś inspirację. - Jakaś sprawa mnie porusza, jakieś emocje, ludzie mówią, że maluję muzyką, więc pewnie tak jest, ale nie umiem zwerbalizować jak to robię - przyznaje artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: wolność to jest bardzo trudne zadanie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:05
Założył zespół "Akcenty", który w 1976 roku zmienił nazwę na "Kombi". Zajmuje się muzyką, ale to nie jest jego jedyna działalność artystyczna. Zamiłowanie do polskiej historii oraz tradycji ma we krwi. Gościem audycji "Twarzą w twarz" był lider i założyciel zespołu "Kombi" - Sławomir Łosowski. 
rozwiń zwiń