"Bezpieczna Jedynka": echa wypadku w Żyrardowie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 17:25
W niedzielę (2 lutego) w Żyrardowie na przejściu dla pieszych przy ul. 1 Maja samochód potrącił 35-letnią kobietę oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 10 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 74-letni kierowca nie zauważył pieszych.
Audio
  • Echa tragicznego wypadku w Żyrardowie (Bezpieczna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Volodymyr Baleha

W piątek (7 lutego) reporterzy Programu 1 Polskiego Radia udali się do Żyrardowa. Plenerowe studio radiowej Jedynki pojawiło się przy zatoce parkingowej w pobliżu Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie.

Czytaj więcej
1200_karetka_shutterstock.jpg
Zmarła 10-latka potrącona na pasach w Żyrardowie

Strażacy, st. kpt. Sebastian Maleńczuk i asp. Arkadiusz Stopiński, którzy jako pierwsi udzielali pomocy, powiedzieli naszym reporterom jak ważne jest bycie nieobojętnym, gdy wydarzy się wypadek, udzielenie pomocy poszkodowanym i wezwanie służb ratunkowych. 


Do rozmowy zaproszeni zostali Piotr Kierzkowski i Anna Kuleta z Urzędu Miasta Żyrardowa, którzy przybliżyli podjęte po wypadku działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, natomiast Sylwester Pawłowski, twórca projektu "Świadomy Kierowca", przedstawił fakty związane z prędkością w mieście. Z kolei oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Monika Helińska opowiedziała o wypadkach na terenie Żyrardowa.

***

"Bezpieczna Jedynka" to cykl audycji plenerowych poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu: od bezpieczeństwa osobistego, fizycznego na drogach, chodnikach, boiskach i stadionach, przez bezpieczeństwo w szpitalach, po bezpieczeństwo socjalne i prawne. Duży nacisk położony zostanie również na bezpieczeństwo najmłodszych. Akcji towarzyszy hasło: "Z Jedynką bezpieczniej".

Reporterzy Programu 1 Polskiego Radia pojawią się tam, gdzie słuchacze będą oczekiwać porady lub pomocy. Każda wizyta obędzie się z udziałem policji, przedstawicieli lokalnych samorządów i gości, którzy pomogą w rozwiązaniu niepokojących zjawisk, problemów i spraw, na którym słuchaczom zależy najbardziej.

Na "Bezpieczną Jedynkę" zapraszamy w piątki w godz. 17.10-17.30.

Niebezpieczne miejsca można zgłaszać pod adresem: jedynka@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: "Bezpieczna Jedynka" w ramach audycji "Ekspres Jedynki" 

Prowadzi: Karolina Rożej 

Materiał: Patryk MichalskiPatryk Kuniszewicz

Data emisji: 7.02.2020

Godzina emisji: 15.45

DS