"Bezpieczna Jedynka": bezpieczna podróż na groby bliskich

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 17:40
Decyzja o zamknięciu cmentarzy spowodowała, że w najbliższych dniach (31.10 -2.11) nie będziemy mogli odwiedzać grobów bliskich zmarłych. Lekarze i epidemiolodzy zalecają rozłożenie wizyt na cmentarzach na cały listopad. Rady i przestrogi dla kierowców zebrali Patryk Michalski i Patryk Kuniszewicz. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LeManna

Posłuchaj
15:35 Bezpieczna Jedynka audio 30.10.mp3 "Bezpieczna Jedynka": bezpieczna podróż na groby bliskich (Jedynka)

 

Stosowanie się do poleceń 

Komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji radzi, aby przed wyjazdem w trasę przygotować się do niej, zapoznać ze zmianą w ruchu w okolicach cmentarzy. Należy też stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

- Dla nas nie ma znaczenia jakikolwiek szyld, ponieważ jesteśmy na ulicach codziennie - podkreśla komisarz Robert Opas. - W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, zachęcamy do rozłożenia wyjazdów na groby bliskich na kolejne dni listopada - zachęca funkcjonariusz. 

ElfulH7W0AE-4PD-12.jpg
Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach 

Nad bezpieczeństwem ruchu w najbliższych listopadowych dniach będzie czuwać Inspekcja Transportu Drogowego. Wojciech Król - główny specjalista w Biurze Informacji i promocji Wydziału Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przypomina o działaniu CANARDu, czyli Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które dysponuje mobilnymi i stacjonarnymi fotoradarami oraz odcinkowym pomiarem prędkości. 

- Celem działania CANARDu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach - wyjaśnia ekspert. - System ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania dozwolonych prędkości, jak również zastosowania się do sygnalizacji świetlnej. Urządzenia jakich używamy to fotoradary stacjonarne, mobilne, zamontowane w nieoznakowanych samochodach Inspekcji Transportu Drogowego, urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów oraz urządzenia do monitoringu przejazdów na czerwonym świetle na skrzyżowaniach - dodaje Wojciech Król.


"Bezpieczna Jedynka" zaprasza w każdy piątek od godz. 17.10

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Bezpieczna Jedynka" w ramach audycji "Ekspres Jedynki"

Rozmawiali: Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski 

Goście: komisarz Robert Opas (Komenda Główna Policji), . Wojciech Król (główny specjalista w Biurze Informacji i promocji Wydziału Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego)

Data emisji: 30.10.2020 r.

Godzina emisji: 17.10

ans

 logo-belka_Lotos_01a-1.png

Czytaj także

"Wyjątkowo spokojny dzień". Za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 12:12
Dziś (20.10) swą premierę ma poruszający film profilaktyczny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pt. "Wyjątkowo spokojny dzień". To wypowiedzi sprawców, uczestników i rodzin ofiar wypadków śmiertelnych, do których doszło na polskich drogach.
rozwiń zwiń