Bezpieczeństwo nad wodą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 08:58
W miniony długi weekend informowaliśmy o tragicznych zdarzeniach w czasie wypoczynku nad wodą. Dlatego Patryk Kuniszewicz i Klaudia Porębska w "Bezpiecznej Jedynce" postanowili podjąć temat bezpieczeństwa nad wodą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Denise Lett

Krzysztof Jaworski - prezes Legionowskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - przedstawi rodzaje incydentów, do jakich doszło w miniony długi weekend na Zalewie Zegrzyńskim, w tym przykład skoku na główkę powodującego często trwały uraz kręgosłupa. Poinformuje także o problemach środowiska ochotniczych ratowników wodnych.

Jerzy Burski - wieloletni ratownik wodny i instruktor pływania - poinstruuje, jak się ratować w sytuacji zagrożenia w wodzie, jak pomóc tonącemu i jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami poprzez naukę pływania. Jarosław Sroka - dyrektor Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - powie o wymaganiach dla ratowników wodnych i zachęci do wstępowania w szeregi tego zawodu.

Dzieci z warszawskiej szkoły z radością opowiedzą z kolei o zajęciach na basenie, w czasie których uczą się pływać. Rodzicom podpowiemy, że najlepszym zabezpieczeniem przed niebezpieczeństwem w wodzie jest umiejętność pływania, której powinno się uczyć od dziecka.

***

Na audycję "Bezpieczna Jedynka" zapraszamy w piątek (11.06) po godz. 17.00.

kk

Czytaj także

Coraz dłuższy sezon żerowania kleszczy. Jak chronić się przez ukąszeniem?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 17:10
Jeszcze do niedawna kleszcze były utrapieniem sezonowym. Niestety, sytuacja zaczyna się zmieniać. Co roku u dziesiątków tysięcy osób w Polsce diagnozuje się boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Wady elektromobilności związane z bateriami

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 17:10
Samochody elektryczne mają być bardziej przyjazne dla środowiska, nie emitować spalin w czasie jazdy i nie wywoływać hałasu. Mimo wielu zalet ujawniają się też ich wady. Amatorzy tego środka lokomocji obawiają się głównie następstw awarii baterii.
rozwiń zwiń