Szef Forum Młodych PiS bohaterem audycji "W otwarte karty"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 15:10
Blisko 65 proc. wyborców w wieku do 29 lat głosowało na Rafała Trzaskowskiego. Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że to efekt medialnej nagonki na obóz PiS. Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS uważa, że przyczyn było kilka.
Przewodniczący Michał Moskal przemawia podczas Konwencji Forum Młodych PiS w siedzibie Targów Lubelskich (24.06.2020)
Przewodniczący Michał Moskal przemawia podczas Konwencji Forum Młodych PiS w siedzibie Targów Lubelskich (24.06.2020)Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Według niego ważnym czynnikiem był świat celebrycki, świat, jak to ujął, pseudoelit. - One atakują spójnym przekazem rządy Zjednoczonej Prawicy i prezydenta Andrzeja Dydę - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Z drugiej strony jest coś takiego, jak obciążenie władzą o pięcioletnich rządach. Przyznaje, że nie wszystko się w rządzeniu udaje. - Młodym ludziom zawsze łatwiej jest głosować na kogoś, kto tego obciążenia nie ma - podkreśla.


Polish conservative leader Jarosław Kaczyński Polish Radio photo by Wojciech Kusiński.jpg
Jarosław Kaczyński: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

Posłuchaj
35:59 2020_07_26 15_10_03_PR1_W_Otwarte_Karty.mp3 W otwarte karty 26 lipca 2020

 

Zwraca uwagę, że internet dynamicznie zmienia się i obecnie to zupełnie inne medium niż pięć lat temu. - W 2015 roku byliśmy prawdziwymi pionierami, dzisiaj można przyznać, że inne obozy polityczne tę odległość, jaką miły do nas trochę nadrobiły - mówi Michał Moskal.

Jego zdaniem, można wskazać takie momenty w kampanii wyborczej, które były niepotrzebne. Może miałyby jakiś sens, ale w innym momencie kampanii. - Kiedy się wydarzyły zabrakło wyczucia internetowego - dodaje i wskazuje, że to świadczy o tym, jacy odbiorcy są w internecie. To są osoby z dużych miast, studenci, czyli ludzie, którzy są naturalnym elektoratem Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, w tym zakresie można dużo poprawić. Michał Moskal przewiduje, że za trzy lata, kiedy dojdzie do kolejnych wyborów, internet też się zmieni w porównaniu do obecnego.

***

Audycja: "W otwarte karty"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Michał Moskal (szef Forum Młodych PiS)
Data emisji: 16.07.2020
Godzina emisji: 15.05

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: II tura wyborów to była walka jeden przeciwko wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:11
- Wygraliśmy mimo walki na zasadzie jeden przeciwko wszystkim, przy niezwykle ostrej kampanii, często łamiącej wszelkie zasady, dlatego zwycięstwo Andrzeja Dudy bardzo mnie cieszy. Liczę na dalszą dobrą współpracę z prezydentem - podkreśla w wywiadzie dla PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:05
- Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej - w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się m.in. do tematu rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń