Prezes KGHM: odpowiedzialność jest w DNA firmy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 15:08
- To, co nam od początku przyświeca w tej sytuacji wirusowej, sytuacji zagrożenia epidemicznego, to stworzenie jak najlepszych warunków bezpieczeństwa starając się jednocześnie utrzymać ciągłość działania firmy, czyli pogodzić bezpieczeństwo z interesem biznesowym - mówi w audycji w "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia prezes KGHM Marcin Chludziński.
Marcin Chludziński
Marcin ChludzińskiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

czytaj więcej
kghm1200.jpg
Prezes KGHM: jesteśmy jedną z nielicznych firm, które nie zmieniały swoich planów produkcyjnych z powodu COVID-19

Pytany przez Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, czy koronawirus "powalił" KGHM, Marcin Chludziński mówi, że nie. - W tej rzeczywistości funkcjonujemy od lutego. Takie firmy, jak my, czyli firmy przemysłowe, gdzie w całej grupie kapitałowej pracuje ponad 34 tys. ludzi to firmy, które nie mogą sobie pozwolić na odejście od stanowiska pracy w takiej sytuacji. To, co dał nam czas lutego, marca, kwietnia, maja - kiedy mieliśmy pierwszy kontakt z tą chorobą - to doświadczenie, które cały czas wykorzystujemy, żeby utrzymać ciągłość pracy i ciągłość produkcji - zaznacza prezes KGHM.


Posłuchaj
35:45 Karty 18-10-2021.mp3 Prezes KGHM Marcin Chludziński (W otwarte karty/Jedynka)

 

- Ta sytuacja, w której jesteśmy już od kilku miesięcy jest sytuacją, z którą nigdy się nie spotykaliśmy chociaż mieliśmy różne zagrożenia w historii firmy. Żyjemy z zagrożeniami, bo nie wszyscy sobie zdają sprawę, że codziennie kilka tysięcy ludzi pracuje pod ziemią na głębokościach od 700 do 1300 metrów. w środowisku, które jest nienaturalne dla człowieka - podkreśla gość Jedynki. 

czytaj więcej
KGHM CEO Marcin Chludziński pap_20200709_0SN.jpg
KGHM zwiększyła podczas pandemii produkcję miedzi. Jako jedna z trzech na świecie

- Odpowiedzialność i współodpowiedzialność, odwaga, bezpieczeństwo są w DNA firmy. To jest coś, co jest głęboko w naszych wartościach i postawach ludzi. I wyzwanie gospodarcze też, bo jesteśmy przedsiębiorstwem, które jest nastawione na to, żeby budować swoją wartość i funkcjonować w różnych warunkach. Pomaga nam w tym to, co jest naszym założeniem strategicznym, czyli pewna elastyczność. Warunki są różne, ale w tych warunkach trzeba starać się odnajdywać po to, żeby zachować zdolność do funkcjonowania i do konkurowania w biznesie - mówi Marcin Chludziński. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z prezesem KGHM Marcinem Chludzińskim, który mówił także m.in. o planach i perspektywach firmy na przyszłość. 

***

Tytuł audycji: W otwarte karty

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Marcin Chludziński (prezes KGHM Polska Miedź)

Data emisji: 18.10.2020 

Godzina emisji: 15.08

kh

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. "Zagrożenie cały czas jest ogromne"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 15:30
Bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, natomiast tendencja wzrostowa jest już naszą rzeczywistością. - Wirus może zostać opanowany głównie za pomocą odpowiedzialni społecznej. Jeżeli będziemy racjonalnie postępować, doprowadzimy do bardziej gładkiego przejścia przez pandemię niż w innych krajach - mówi dr Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny.
rozwiń zwiń