Minister infrastruktury: koronawirus nie zatrzymał polskiego budownictwa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 15:57
- Na polskich budowach życie wre - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że jest to "niezmiernie ważne w kontekście epidemii koronawirusa".
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Minister infrastruktury zaznaczył, że koronawirus nie zatrzymał polskiego budownictwa. - Nie spowodował tego dramatu, który miał miejsce chociażby w ubiegłym roku we Włoszech, w Portugalii, we Francji, czy częściowo w Niemczech, w Austrii - powiedział. - Tam zerwano łańcuchy logiczystyczne, tam często nie podniesiono produkcji budowlanej skutecznie do końca 2020 roku - wyjaśnił i dodał, że "w Polsce utrzymaliśmy normalny poziom produkcji".

pap mierzeja wiślana 1200.jpg
Rekordowy postęp prac przy przekopie Mierzei Wiślanej. W działania zaangażowano Port Elbląg

Gość audycji stwierdził, że "na polskich budowach życie wre". - Oczywiście warunki atmosferyczne są takie, jakie są, ale praktycznie rzecz biorąc, na każdej budowie widzimy krzątających się pracowników, na każdej budowie widzimy pracujące maszyny, na większości budów widzimy duże zaangażowanie w ich realizację - podkreślił.

Przekop Mierzei Wiślanej

- Warunki pogodowe nie są skutecznym hamulcem w realizacji inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej. Dzieje się tam bardzo dużo, na tej strategicznej dla Polski, dla Warmii i Elbląga inwestycji - powiedział Andrzej Adamczyk.

Posłuchaj
35:21 _PR1_AAC 2021_04_18-15-08-54.mp3 Andrzej Adamczyk o przekopie Mierzei Wiślanej (Jedynka/W Otwarte Karty)

 

Czytaj także:

Odnośnie do samej inwestycji podkreślił, że jest ona "niezmiernie ważna, bo to silnik, motor rozwoju gospodarczego całego regionu, całej Warmii". - Na to czekali mieszkańcy Elbląga, na to czekali mieszkańcy regionu i już z myślą o tej funkcjonującej inwestycji, przygotowuje się region gospodarczo, przedsiębiorcy działający w tym regionie - skomentował.

- Jesteśmy już w połowie prac. One się zakończą w przyszłym roku - zapewnił minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "W otwarte karty"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)
Data emisji: 18.04.2021
Godzina emisji: 15.08

itom

Czytaj także

Drugi etap przekopu Mierzei Wiślanej. Wkrótce podpisanie umowy na ważną inwestycję

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 08:33
Na przełomie marca i kwietnia zostanie prawdopodobnie podpisana umowa na przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg. W jej ramach wykonawca wybuduje też most w Nowakowie. To drugi etap budowy nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - podał Urząd Morski w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekop Mierzei Wiślanej. Na budowie wydobyto kilkanaście kilogramów bursztynu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 15:41
W związku z obecnie realizowanymi robotami budowlanymi związanymi z przekopem Mierzei Wiślanej wydobyto około 17 kg bursztynu - poinformowało w odpowiedzi na poselską interpelację Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
rozwiń zwiń