Bielan: jestem spokojny o utrzymanie większości przez Zjednoczoną Prawicę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 16:00
- Myślę, że parlamentarny sabotaż, który Jarosław Gowin w stosunku do rządu prowadzi już od wielu miesięcy, nie przyniesie efektu. Rząd nie zostanie obalony i utrzymamy większość - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł i szef Partii Republikańskiej Adam Bielan. 
Adam Bielan
Adam BielanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość programu "W otwarte karty" mówił o sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i skomentował polityczne posunięcia Jarosława Gowina. 

Gowin nie ukrywa od wielu miesięcy, że chce w najbliższych wyborach startować z list PSL. Ja się z tym nie zgadzam, uważam, że to zdrada naszych wyborców - zaznaczył Adam Bielan. Polityk stwierdził, że plany Gowina są próbą "ratowania własnej skóry". 

joanna lichocka 1200.jpg
Lichocka: Gowin będzie realizował Polski Ład, ale niektóre punkty będzie blokował

- To jest może dla niego polityka dobra i opłacalna, ale dla ugrupowania jest to polityka samobójcza i całkowicie niezgodna z obietnicami, które składaliśmy wyborcom - ocenił. 

"Gowin rozbija jedność na prawicy"

Europoseł zaznaczył, że "Gowin paktuje z opozycją" - Mówi o porozumieniu z PSL i w ten sposób rozbija jedność Zjednoczonej Prawicy - powiedział. - I to w momencie bardzo trudnym dla Polski i Europy, gdy przechodzimy przez największy kryzys zdrowotny i największy kryzys gospodarczy od lat - dodał.


Posłuchaj
35:21 _PR1_AAC 2021_06_27-15-09-32.mp3 Adam Bielan o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("W otwarte karty"/Jedynka)

Szef powołanej niedawno Partii Republikańskiej skomentował też deklaracje Jarosława Gowina ws. Polskiego Ładu. - Gowin podpisał na oczach milionów Polaków Polski Ład, żeby natychmiast potem zacząć ten dokument podważać. Uznał, że szef Porozumienia "nie jest zainteresowany lojalną współpracą" z rządem. 

Zaznaczył, że wycofanie przez Gowina poparcia dla podpisanego dokumentu "byłoby jego całkowitą kompromitacją".

Bielan: utrzymamy większość

Pytany o stabilność koalicji rządzącej, Bielan zapewnił, że "zdecydowana większość parlamentarzystów chce utrzymania Zjednoczonej Prawicy". 

- Jestem spokojny o utrzymanie większości przez Zjednoczoną Prawicę. Myślę, że parlamentarny sabotaż, który Gowin w stosunku do rządu prowadzi już od wielu miesięcy, nie przyniesie efektu. Rząd nie zostanie obalony i utrzymamy większość - stwierdził w Romowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg.

Bielan zwrócił też uwagę, że "Gowina opuściła zdecydowana większość działaczy, co było widać na konwencji Partii Republikańskiej".

- Każdy kto pomaga Gowinowi w sabotowaniu praw rządu, przykłada rękę do powrotu w Polsce władzy lewicy, która ostatnio bardzo mocno się zradykalizowała - powiedział w radiowej Jedynce.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: W otwarte karty 

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska - Weinsberg

Gość: Adam Bielan

Data emisji: 27.06.2021 

Godzina emisji: 15.10

kp

Czytaj także

"Porozumienie pozostanie w rządzie". Gowin studzi atmosferę wokół Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 10:59
- Sformułuję nieskromne przewidywanie, że Porozumienie pozostanie w rządzie w tej kadencji i będzie częścią obozu rządowego w przyszłej - powiedział w sobotę wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin. Jednocześnie stwierdził, że jego partia czuje się wypychana ze Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin ponownie prezesem Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 14:41
Jarosław Gowin został wybrany po raz kolejny prezesem Porozumienia. Podczas konferencji prasowej podkreślał, że wybór na lidera traktuje jako ogromne zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy.
rozwiń zwiń