W Bydgoszczy działa Serdeczny Telefon. Każdy może zadzwonić

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 07:46
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy narodził się niecodzienny pomysł, który ma na celu wsparcie osób, które czują się samotne i mają potrzebę porozmawiania z kimś życzliwym. Taka osoba może zatelefonować pod numer Serdecznego Telefonu, a po drugiej stronie linii są psychologowie i pedagodzy. Z telefonu może skorzystać każdy i niekoniecznie trzeba przechodzić kryzys.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

senior FREE 1200.jpg
Senior pomaga seniorowi. Działa specjalny telefon dla samotnych

Można zatelefonować anonimowo i porozmawiać niekoniecznie o swoich problemach, ale na przykład o codzienności. Nieistotne, czy ktoś połączy się z pedagogiem, psychologiem, czy innym specjalistą od pracy z rodziną. - Ważne, że będzie ktoś, kto wysłucha - mówią pracownicy ośrodka. I choć będzie to konwersacja telefoniczna, to ma mieć formę rozmowy przy kawie.


Posłuchaj
02:14 serdeczny telefon 13-03-2021.mp3 Serdeczny Telefon w Bydgoszczy (Wolna sobota z Jedynką)

 

Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy wybrać numer. Jeżeli będzie wolny specjalista, to zostanie nawiązana rozmowa. Pomysłodawcy chcą wyjść naprzeciw potrzebom seniorów i osób, które czują się samotne, niezależnie od wieku. Rozmowy mają umilać czas spędzony samotnie w domu.

Można dzwonić w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9.00 do 12.00 pod numer (52) 330 12 76.

Czytaj także:


O serdecznym telefonie opowiadały serdeczne osoby: Marta Frankowska, rzecznik bydgoskiego MOPS-u, i panie, które pełnią dyżury: Jolanta Łaniewska-Tauer, Agnieszka Mazurkiewicz, Maria Borys-Pławska, Anna Zielińska.

***

Audycja: "Wolna sobota z Jedynką"

Autorka materiału: Sława Skibińska-Dmitruk

Data emisji: 13.03.2021 r.

Godzina emisji: 7.46

ag