Tomasz Schuchardt: nigdy nie czułem się uwodzicielem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:30
Tomasz Schuchardt właśnie przygotowuje się do premiery spektaklu "Don Juan albo Kamienna Uczta" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, w którym zagra tytułową rolę uwodziciela. Spektakl stawia ważne etyczne i filozoficzne pytania o moralność.
Tomasz Schuchardt
Tomasz SchuchardtFoto: Piotr Guzik / Forum

forum-Iza Kuna 1200.jpg
Literacki powrót Izabeli Kuny. "Bohaterów wyjmuję z głowy i z ulicy"

"Don Juan albo Kamienna Uczta"

O czym jest "Don Juan", wszyscy mniej więcej wiedzą. O słynnym uwodzicielu, którego imię oznacza w potocznym języku permanentne i nieukojone uganianie się za kobietami w dosyć jednoznacznym celu, jakim jest zaciąganie ich do łóżka.

Tomasz Schuchardt, który gra tytułową rolę w spektaklu w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, przyznaje, że sam nigdy nie czuł się uwodzicielem. - Nigdy tak się nie czułem, chociaż to jest pytanie do osób trzecich, czy czują się uwodzone przeze mnie, ale świadomie na pewno nikogo nie uwodzę - mówi. 


W rozmowie z Martyną Podolską gość audycji opowiada, jak wyglądały przygotowania do spektaklu. - Staraliśmy się różną drogą zmierzać do takiego efektu, który nam się udało osiągnąć - podkreśla. - Na początku zaczynaliśmy od takiej myśli wolnościowej o Don Juanie, czyli o tym, że jest przeciwko Kościołowi, funkcjonuje w wolności moralnej i erotycznej i ma do tego prawo. Później zaczęliśmy dokładać kolejne warstwy, bo mimo wszystko uwodzi i krzywdzi kobiety - dodaje. 


Posłuchaj
19:10 Jedynka/Spotkanie z... 6.06.2021mp3 "Spotkanie z..." aktorem Tomaszem Schuchardtem (Jedynka)

 

Spektakl z Tomaszem Schuchardtem w głównej roli reżyseruje Mikołaj Grabowski, twórca głośnego "Cesarza" wg R. Kapuścińskiego, który miał swoją premierę również w Teatrze Ateneum. - Spotkanie z Mikołajem Grabowskim było bardzo owocne - stwierdza aktor. - Jest to reżyser "pełną gębą", ma świadomość tego, jak prowadzić aktora, o czym chce zrobić spektakl - dopowiada. 

Premiera spektaklu odbędzie się w najbliższy piątek - 11 czerwca. W obsadzie obok Tomasza Schuchardta znaleźli się m.in. Dorota Nowakowska, Paulina Gałązka, Julia Konarska, Artur Barciś czy Przemysław Bluszcz. 

Premiery filmowe 

Tomasz Schuchardt z powodzeniem gra w Teatrze Ateneum w Warszawie, jak i w filmach. Na premiery czekają filmy z jego udziałem: "Orzeł. Ostatni patrol", "Hiacynt" i "Chrzciny". Szerokiej publiczności dał się poznać jako serialowy Eugeniusz Bodo, krytyka ceni go za role w "Jesteś Bogiem", "Chrzcie", "Cichej nocy", a słuchacze Jedynki za interpretację "Trylogii" na specjalnym audiobooku. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: "Spotkanie z..."

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Tomasz Schuchardt (aktor) 

Data emisji: 6.06.2021 r. 

Godzina emisji: 23.35

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Katarzyna Bonda: książka, która żyje w sercach miliona osób, ma wielką moc

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:50
Jej książki zostały wydane w 15 krajach, a ich sprzedaż w Polsce sięgnęła ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Teraz po prawie dziesięciu latach powraca do cyklu i do bohatera uwielbianego przez czytelników, czyli do psychologa śledczego Huberta Meyera i wydaje czwartą część pod tytułem "Nikt nie musi wiedzieć". Gościem audycji "Spotkanie z..." była pisarka, autorka wielu poczytnych kryminałów - Katarzyna Bonda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cyrwus: popularność zawdzięczam głównie jednemu serialowi, ale to się powoli zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:30
Na co dzień możemy go oglądać w popularnych serialach i filmach. Gra role komediowe i dramatyczne, ostatnio zagrał nawet w horrorze i kryminale. Gościem audycji "Spotkanie z..." był aktor Piotr Cyrwus. 
rozwiń zwiń