Trudno sprzedać mieszkanie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 13:32
Aby sprzedać mieszkanie trzeba czekać pół roku i dać kupującemu 7 procent rabatu. Zdaniem pośredników, tak złej sytuacji nie było od 2009 roku.
Audio

Jest zastój na mieszkaniowym rynku wtórnym. Mimo że właściciele co raz bardziej obniżają ceny, lokale sprzedają się najwolniej od ponad 3 lat. Sprzedaż mieszkania trwa średnio pół roku i dodatkowo trzeba dać także rabat w wysokości 7 procent - mówi Grażyna Błaszczak z dziennika "Rzeczpospolita".
 - Zdaniem pośredników, tak źle nie było od stycznia 2009 roku (wtedy rozpoczęły się badania rynku). Zastój jest prawdopodobnie spowodowany dużymi kłopotami z udzieleniem kredytów hipotecznych.  Według Agencji Metrohouse & Partnerzy S.A., również w Warszawie nie jest łatwo sprzedać mieszkanie. Kwietniowe dane pokazują, że na klienta trzeba tam czekać prawie 130 dni. Jednocześnie spada średnia cena kupowanych mieszkań. Między 300 a 315 tysięcy, to maksymalna cena, jaką w tej chwili możemy średnio wydać na mieszkanie na rynku wtórnym.

Więcej na ten temat na antenie Jedynki w audycji "Gospodarczy Temat Dnia" o 13:30 i w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odwrócony kredyt hipoteczny do poprawki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:33
Minister gospodarki Waldemar Pawlak chce, by w proponowanym przez resort projekcie znalazły się też zabezpieczenia dla osób powierzających swoje mieszkanie bankowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spadek sprzedaży kredytów hipotecznych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 09:39
W tym roku sprzedaż kredytów hipotecznych będzie o kilka lub kilkanaście procent niższa niż w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańsze mieszkania, ale trudniej o kredyt hipoteczny

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 07:40
O ponad 5 procent spadła w tym roku sprzedaż kredytów hipotecznych. To wynik zaostrzenia warunków udzielania kredytów mieszkaniowych, kredytów walutowych i wygaszania programu "Rodzina na swoim".
rozwiń zwiń