Polskie Radio

Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazdę pożegnał John Travolta

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 10:32
W wieku 73 lat zmarła Olivia Newton-John. Wokalistkę i aktorkę we wzruszającym oświadczeniu pożegnał John Travolta, z którym stworzyła niezapomniany duet w musicalu "Grease".
Olivia Newton-John i John Travolta w filmie Grease
Olivia Newton-John i John Travolta w filmie "Grease"Foto: PAP/Photoshot

"Pani Olivia Newton-John (73) odeszła dziś rano w spokoju na swoim ranczu w południowej Kalifornii, otoczona rodziną i przyjaciółmi" – od takich słów rozpoczyna się komunikat zamieszczony kilkanaście godzin temu w mediach społecznościowych artystki. Od prawie 30 lat, z przerwami, zmagała się ona z nowotworem.

Do śmierci swej ekranowej partnerki ze słynnego musicalu "Grease" odniósł się John Travolta. "Moja najdroższa Olivio, uczyniłaś życie nas wszystkich o wiele lepszym. Twój wpływ był niewiarygodny. Bardzo cię kocham. Zobaczymy się na końcu drogi i znów wszyscy będziemy razem. Twój od pierwszej chwili, gdy cię ujrzałem, po wsze czasy! Twój Danny, twój John" – napisał hollywoodzki gwiazdor, dołączając do wpisu zdjęcie młodej aktorki i piosenkarki.

źródło: YouTube / VideosMusicaVEVO

Olivię pożegnali również inni artyści, wśród których znaleźli się muzycy grupy Abba. "Wspaniała osoba nas opuściła – a wielu z nas teraz ją opłakuje… Moje myśli kierują się do rodziny. Jej muzyka i osobowość zawsze pozostają w pamięci" - napisała w mediach społecznościowych Agnetha Fältskog. Anni-Frid Lyngstad nawiązała do długoletniej walki Olivii z chorobą - "Serce boli na myśl o odważnej walce Olivii z, w jej przypadku, niezwyciężonym wrogiem. Że nigdy się nie poddała ani nie narzekała na swoją sytuację, ale zamiast tego opowiedziała nam swoją historię, abyśmy zrozumieli i chcieli pomóc innym dotkniętym chorobą." "Jestem wdzięczna, że ​​poznałam osobę taką jak ty, Olivio i zawsze będziesz w moim sercu" - dodała. 

Artystka, gwiazda, aktywistka

Urodzona w angielskim Cambridge i wychowana w Australii, Olivia Newton-John odniosła ogromny sukces na scenie muzycznej. Jej płyty sprzedały się w ponad 100 mln egzemplarzy, wylansowała też kilkanaście znaczących przebojów, na czele z pochodzącymi z filmu "Grease" piosenkami "Hopelessly Devoted to You", "Summer Nights" i "You're the One That I Want" (dwie ostatnie zaśpiewała w duecie z Travoltą).

W 1992 roku artystka przeszła pierwszą, udaną operację raka piersi. Nowotwór odnowił się w 2013 i 2018 roku. Przez wiele lat mocno angażowała się w walkę z tą chorobą, poprzez założoną przez siebie fundację. Ten fakt podkreślono w komunikacie o jej śmierci, w którym czytamy, że "przez ponad 30 lat Olivia była symbolem triumfu i nadziei".

kc