Polskie Radio
Section05

MUZYKA

"Cisza wszystkich łąk". Aga Kiepuszewska: pofrunęłam tak wysoko, jak chciałam

- Myślę, że ta płyta jest taką już totalną wolnością działań. Bez żadnych przymusów i oczekiwań ze swojej strony czy spełnienia czyichś oczekiwań. Jest tu sześć utworów, więc nie jakoś dużo, ale ponieważ sama to wydaję, mogłam zadecydować, że tak, ten album jest zamkniętą całością i w takiej formie chcę go przekazać słuchaczom - mówiła w Dwójce Aga Kiepuszewska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Właśnie ukazał się jej najnowszy album pt. "Cisza wszystkich łąk".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Dwójka płyta KULTURA Nikola Kołodziejczyk Jazz w Dwójce

WaluśKraksaKryzys szczerze o muzyce i motoryzacji. "Dużo jeżdżę autem"

Sebastian Łukasz Gugulski, czyli WaluśKraksaKryzys, był gościem Polskiego Radia Kierowców. Artysta właśnie otrzymał nominację do Fryderyka 2026 w kategorii najlepszy album rock/blues za płytę "Tematy i wariacje". W PRK opowiedział nie tylko o muzyce, ale też o życiu w trasie i samochodach, które od lat towarzyszą mu w codzienności.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców DrySkull motoryzacja samochody Pop Zbigniew Zegler Justyna Steczkowska