Polskie Radio
Section05
MUZYKA

Dyplomatyczny bunt i nadzieja. Arek Kłusowski z albumem "Lumpeks"

Gościem najnowszego wydania "Serdecznych dźwięków" był człowiek, który przelewa swoje myśli na papier i potem je wyśpiewuje, pozwalając również te myśli wyśpiewywać innym. Ciężko pracował na swoje pięć minut i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Arek Kłusowski niedawno wydał swój drugi album pt. "Lumpeks", który kończy słodką, magiczną beztroskę życia dwudziestoparolatka, ale rozpoczyna nowy etap w życiu i karierze artysty.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Mateusz Krautwurst soul Pop Jazz

Martha Argerich bohaterką audycji "Koncert Chopinowski"

W audycji można posłuchać Ballady g-moll op. 23 nagranej w 1959 roku, kiedy argentyńska pianistka, zwyciężczyni VII Konkursu Chopinowskiego (1965), Martha Argerich, miała 17 lat. Wyemitowaliśmy także brawurowe wykonanie Etiudy cis-moll op. 10 nr 4 nagranej w grudniu 1967 roku oraz III Sonatę h-moll op. 58, utrwaloną podczas występu artystki w Berlinie w 1967 roku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

Muzyczny mecz Walia – Szwajcaria. Tom Jones kontra DJ BoBo

W dzisiejszym meczu Euro 2020 na szwajcarską bramkę będzie szarżował nieobliczalny Gareth Bale, a powstrzymać postara się go m.in. rosły obrońca Fabian Schär. W przedmeczowej gorączce odetchnijmy na chwilę od futbolu i powspominajmy, jacy walijscy artyści atakowali w ostatnich dekadach szczyty światowych list przebojów, a kto bronił honoru muzycznej sceny Szwajcarii.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU