Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Ida Nowakowska autorką podcastów Polskiego Radia Dzieciom "Strefa rodzica"

Autorski cykl podcastów poświęcony ciąży i macierzyństwu już 14 kwietnia będzie miał swoją premierę na platformie podcasty.polskieradio.pl. Ich autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i przyszła mama. Premierowe podcasty przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom będzie można usłyszeć w każdą środę.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica macierzyństwo rozwój dziecka W POLSKIM RADIU

"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. W specjalnym kanale internetowym prezentujemy przegląd nagrań artysty, który niemal przez sześć dekad, z równym powodzeniem podbijał serca fanów. - Przedstawiamy słuchaczom piosenki z różnych okresów twórczości. Skupiamy się głównie na solowej karierze, a także na występach w zespole Trubadurzy - mówi Piotr Wawrowski z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Krawczyk W POLSKIM RADIU

Źródełko. Myśmy przyszli po dyngusie! Koncert [ZOBACZ WIDEO]

- Wiosna i Wielkanoc zlały się w jedno świętowanie – Zmartwychwstanie, powrót ptaków z dalekich krajów, budzenie się przyrody z zimowego snu – to wszystko składa się w jedno doświadczenie, którym przez stulecia, a może i dłużej, dzielili się ludzie. Nie mogli tego przeżywać samotnie, w domach, więc chodzili po… kolędzie! Kolędnicy wielkanocni chodzili po dyngusie, z kogutkiem, z gaikiem, z konopielką i dzielili się tą radością pod oknami gospodarzy! – mówił Janusz Prusinowski
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak kultura ludowa W POLSKIM RADIU

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pisankowy zawrót głowy"

W czasie swoich 6. urodzin, całodobowa stacja dla najmłodszych i ich rodziców zaprosiła dzieci do udziału w wielkanocnym konkursie "Pisankowy zawrót głowy". Aby wziąć w nim udział, należało zrobić zdjęcie własnoręcznie wykonanej pisanki i wstawić je w komentarzu pod postem na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom. Już teraz z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU edukacja

Rocznica katastrofy smoleńskiej w programach Polskiego Radia

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W jedenastą rocznicę tej tragedii Polskie Radio przygotowało audycje jej poświęcone. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU katastrofa smoleńska Katyń

Polskie Radio wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców

Polskie Radio jest w czołówce najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Wszystkie anteny publicznego nadawcy w sumie były w marcu cytowane 2218 razy, co daje im drugie miejsce wśród stacji radiowych w Polsce - po RMF FM, a przed Radiem Zet. Prawie dwukrotny wzrost cytowalności odnotował Program 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Trójka radio społeczeństwo media publiczne W POLSKIM RADIU infografika POLSKA