Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Sportowe emocje i muzyczna werwa. Polskie Radio na piątek

Przez cały dzień relacje z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie Radio Dzieciom będzie też na Festiwalu "Jemy Borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim", a Polskie Radio 24 zaprosi na Festiwal "Simcha" oraz na VII Projekt Arboretum "Powrót". Wieczorem - legendarna jazzowa grupa Walk Away zagra na żywo w Dwójce; w Czwórce - retransmisja koncertu zespołu Kamp, a w Jedynce - retransmisja koncertu Krzysztofa Krawczyka z trasy "Lata z Radiem" z 2013 roku. 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Wyślij kartkę Powstańcom. Akcja BohaterON - włącz historię!

1 sierpnia, w dzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, rozpocznie się kolejna, szósta kampania BohaterON - włącz historię! Wysyłając kartkę, będzie można okazać pamięć Powstańcom Warszawskim. Polskie Radio jest partnerem strategicznym i patronem medialnym akcji BohaterON.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie pamięć historia Polski listy akcja charytatywna społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Wyjątkowi goście i ciekawe wydarzenia. Polskie Radio na środę

O krótkofalówkach, przygotowaniach do wyjazdu pod namiot i o sekretach zdrowego odchudzania. Przyjrzymy się także przygotowaniom do Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie, Przeglądowi Filmów Kino na Granicy w Cieszynie i wystawie prac dyplomowych katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wieczorem w Jedynce - o kampanii BohaterON, a w Dwójce - orkiestra smyczkowa i pieśni pasyjne. W Czwórce o dopingu w sporcie, a w Polskim Radiu Dzieciom - o rodzicielstwie w zabawie. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

"Eureka" i "Letnia promenada". Polskie Radio na poniedziałek

O sukcesach polskich naukowców w  znalezieniu rozwiązania, które pozwala na identyfikację bakterii odpornych na antybiotyki. Opowiemy czym różni się metro od zwykłej kolei i o cyklu kameralnych koncertów połączonych ze spacerami. Wieczorem zapraszamy na barwne stylizacje utworów Chopina na folklor cygański w wykonaniu Nilsa Henrika Asheima i Gjertrud's Gypsy Orchestra.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Koncerty, igrzyska i smakowite podróże. Polskie Radio na sobotę

Jak wyglądały Igrzyska Olimpijskie w Starożytnej Grecji i dlaczego Norwid nie został "wieszczem narodowym". W Katowicach opowiemy m.in. o tamtejszym szlaku modernistycznych budowli i wyjątkowej architekturze dzielnicy Nikiszowiec. Kulinarnie o lanych ciasteczkach - funnel cake oraz smakołykach kuchni szwedzkiej. Sportowe emocje zapewni transmisja meczu siatkarzy Polska-Iran z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU