Polskie Radio
Section05

muzyka hp

Dawid Bowie – pięć najważniejszych albumów artysty

26 studyjnych płyt zdążył wydać David Bowie w trakcie trwającej pół wieku kariery. Niektóre z nich były arcydziełami, inne oznakami artystycznego spadku formy, który dopada każdego artystę o tak długim scenicznym stażu. Przypominamy pięć albumów, które z różnych powodów zajmują wyjątkowe miejsca w dyskografii wokalisty, który 8 stycznia skończyłby 77 lat.
Zobacz więcej na temat:  David Bowie MUZYKA W POLSKIM RADIU

Bartas nie do ruszenia, Deryło na mieliźnie, Adele na horyzoncie

Dywagacje o tym, czy Queen zepchnie Bartasa Szymoniaka ze szczytu, okazały się całkowicie bezzasadne: "Powroty" obroniły pozycję. Co więcej, Brytyjczycy spadli oczko w dół, a na drugie miejsce powróciła Kaśka Sochacka. Ponieważ na dwóch kolejnych miejscach nic się nie zmieniło – Daria ze Śląska wciąż przed Ozzym Osbourne'em – można śmiało powiedzieć, że pierwsza piątka nieźle się umocniła. Czy ktoś jeszcze pamięta, w którym notowaniu były tam inne nazwiska?
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA Lista Przebojów Trójki Tomasz Miara

A jednak Bartas i jego "Powroty" na szczycie! Poznaj wyniki 29. notowania LPT

Bartas Szymoniak przebojem wdarł się na pierwsze miejsce "Listy przebojów Trójki". Jego utwór "Powroty" pozostawił w tyle konkurencję zaledwie w drugim tygodniu po debiucie. Teraz wokalista rodem z Kalisza obronił zdobytą w tak efektowny sposób pozycję lidera. A przeciwnika miał nie byle jakiego - legendarną grupę Queen, która z kawałkiem "Face It Alone" prosto z propozycji zameldowała się na drugim stopniu podium. Można mniemać, że w przyszłym tygodniu będzie twardo walczyć o jedynkę! Na podium utrzymała się też Kaśka Sochacka, której piosenka "niebo było różowe" spadła na najniższy stopień.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara Lista Przebojów Trójki MUZYKA Bartas Szymoniak

Muzyczne podróże o poranku

Michał "Grabek" Grabkowski przyzwyczaił już słuchaczy, że sobotni poranek to muzyka spod znaku jazz & bass. To bardzo szerokie ramy dzięki czemu można tu usłyszeć zarówno klasykę, jak i niezwykłe, czasami szybujące w absolutny kosmos, kompozycje – zawsze jednak ciekawe i trzymające wysoki poziom. A wśród wykonawców znajdziemy największe gwiazdy ale też nieznanych muzyków, którzy jednak potrafią zachwycić.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Michał Grabkowski Trójka