Polskie Radio
Section05
muzyka hp

Gwiazdy muzyki i debiutanci. Naturalnie Mazury Festiwal!

Według Tomasza Żądy najlepsze ryby można zjeść na Hawajach, jednak najlepszej muzyki można posłuchać tylko w Węgorzewie. Właśnie tam Trójka zaprasza na spotkanie z gwiazdami polskiej sceny i obiecującymi debiutantami. W dniach 5-7 sierpnia radiowa Trójka będzie obecna na festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie stanęła Scena Debiutów Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Żąda MUZYKA muzyka hp Mazury węgorzewo

Damian Ukeje śpiewa w Trójce Baczyńskiego [ZOBACZ WIDEO]

77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Trójka uczciła m.in. wyjątkowym koncertem Damiana Ukeje, który zinterpretował poezję K.K. Baczyńskiego. – Czytałem jego wiersz "Dłoń" i w mojej głowie pojawiła się, jakby sama z siebie, muzyka. Można powiedzieć, że to była wręcz metafizyczna sytuacja – mówi wokalista. Ten utwór również zabrzmiał podczas koncertu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka hp MUZYKA Krzysztof Kamil Baczyński poezja śpiewana Powstanie Warszawskie Trójka

Pieśń wolności. Muzyka, która krzepi

Niemal cała Europa pogrążona była w wojnie, biedzie, kryzysie moralnym i… w gniewie. Niewiele narodów zdobyło się na taki wyczyn jak Polacy, jak warszawiacy. We Francji od 1940 roku na czele ruchu Wolnej Francji stał generał Charles de Gaulle. 25 sierpnia 1944 roku wkroczył do wiwatującego Paryża. W tym czasie Warszawa, bez wsparcia z zewnątrz, stanęła z okupantem do nierównej walki… i wiemy, jak to się zakończyło.
Zobacz więcej na temat:  Monika Małkowska Powstanie Warszawskie MUZYKA muzyka hp Trójka Warszawa