Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Kraków - Kraków Arena

polskieradio.pl
Marcin Nowak 19.08.2014
Kraków Arena
Kraków Arena, foto: Wikipedia/Daniel.zolopa

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Krakowie w dzielnicy Czyżyny, przy nowo powstałej ulicy Stanisława Lema, w południowo-zachodniej części Parku Lotników Polskich.

Kraków to miasto o tysiącletniej tradycji, dawna siedziba polskich królów i stolica kraju, a dzisiaj ważna europejska metropolia.

Pojemność hali Kraków Arena, w zależności od typu imprezy, waha się między 11 554 a ok. 18 000 miejsc (15 328 dla standardowych imprez typu mecze piłki siatkowej), co plasuje ją na pierwszym miejscu wśród tego typu budowli w Polsce.

Do dyspozycji gości dostępnych jest 1 341 miejsc parkingowych, 27 skyboksów i loża prezydencka. Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2011 roku, a zakończyła w kwietniu 2014 roku. Otwarcie odbyło się pod koniec maja 2014 roku.

W zakres przedsięwzięcia, prócz samej hali głównej, wchodzi także budowa hali treningowej oraz dwupoziomowego garażu podziemnego z wewnętrznymi instalacjami, a także budowa dróg dojazdowych, parkingów powierzchniowych, placów i ciągów pieszych. Koszt budowy zamknąć ma się w kwocie 363 mln złotych.

W trakcie mistrzostw świata siatkarzy na obiekcie rozgrywane będą spotkania pierwszej fazy w grupie D.

 

man, wikipedia, poland2014.fivb.org

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!