Naczelna redakcja publicystyki międzynarodowej

Więcej świata

Nord Stream 2 - polityczna gra Rosji

- Oba państwa podkreślają, że North Stream 2 jest tylko projektem biznesowym, który ma uczynić z Niemiec tzw. hub gazowy z możliwością transferu błękitnego surowca do innych państw. Natomiast oczywiście tej polityki jest bardzo dużo - mówiła w audycji "Więcej Świata" Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Niemcy oficjalnie rozpoczęły budowę Nord Stream 2

We wtorek rano oficjalnie ruszyła budowa gazociągu Nord Stream 2, który po dnie Bałtyku ma biec z Rosji do Niemiec. Na ten temat w audycji "Więcej Świata" rozmawiali dziennikarz Polskiego Radia Paweł Lekki oraz Piotr Jendroszczyk z Rzeczpospolitej.

Masakra cywilnej ludności czy samoobrona? Co się wydarzyło w Strefie Gazy?

Izraelskie wojsko w Strefie Gazy zabiło  podczas przygranicznych protestów 58 osób - podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec otwarcia ambasady USA w Jerozolimie. – To jest Bliski Wschód, tam liczy się język siły – powiedziała dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu, która była gościem audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce.

Raport o stanie świata

Jak wygląda sytuacja w Strefie Gazy?

Jak wygląda sytuacja w Strefie Gazy?

Izrael świętuje 70. rocznicę utworzenia państwa, a Palestyńczycy opłakują ofiary starć z izraelskim wojskiem w Strefie Gazy. Kto ponosi odpowiedzialność za przemoc – władze Izraela, Hamas, czy Donald Trump?

Tymi wydarzeniami żyje cały świat

Tymi wydarzeniami żyje cały świat

Na zamku w Windsorze książę Harry poślubi Meghan Markle. Będzie więc o angielskich zamkach, pałacach i innych drogich posiadłościach. Ale takich, których właścicielami są bogaci Rosjanie.

Poznaj redakcję

Grzegorz Ślubowski

Komentator miedzynarodowy Polskiego Radia, współprowadzący "Wiecej Świata". Stale wspólpracujący z TVP INFO. Były długoletni korespondent w Moskwie. Publikował w tygodniku "Wprost" obecnie w "Rzeczpospolitej". Główne zainteresowania koncentrują się w obszarze byłego Związku Radzieckiego.

Adam Burakowski

Koordynator projektu Euranet w Polskim Radiu. Doktor nauk politycznych i pracownik Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Z Polskim Radiem związany od wielu lat, był m.in. zastępcą dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy. Od samego początku kieruje projektem Euranet w Polskim Radiu oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju tego projektu. Specjalista od zagadnień politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarosław Kociszewski

Od wielu lat związany z Polskim Radiem. Były, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie, kierownik redakcji hebrajskiej, a obecnie publicysta i komentator Polskiego Radia, współprowadzący audycji "Więcej Świata". Publikował w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy".

Krzysztof Renik

Dziennikarz Polskiego Radia od roku 1992. Obecnie komentator międzynarodowy, współprowadzący audycji "Więcej Świata" i "Świat w Jedynce". Był korespondentem wojennym Polskiego Radia w Iraku, także wieloletnim korespondentem w Indiach i Azji Południowej. Jest laureatem "Złotego Mikrofonu" Polskiego Radia. Wiele podróżował po krajach Azji. Jest autorem książek o indyjskich sztukach widowiskowych, a także książek o odrodzeniu życia religijnego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Publikował w tygodnikach "Tygodnik Powszechny", "Polityka". "Wprost", a także w periodykach kulturalnych i antropologicznych.

Dariusz Rosiak

Dziennikarz zajmujący się sprawami międzynarodowymi, szczególnie zainteresowany Afryką. Prowadzi audycję "Raport o stanie świata" w Trójce, publikuje w dzienniku "Rzeczpospolita". Autor dwóch książek: "Oblicza Wielkiej Brytanii" i "Żar". Z wykształcenia anglista.

Michał Żakowski

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz radiowy. Był korespondentem Polskiego Radia w Iraku (2003-2005), w Libanie (2006). W ramach projektu "Trójka przekracza granice" (2007-2009) przygotowywał programy z Pakistanu, Libanu, Izraela, Sudanu, Egiptu i Jamajki. Relacjonował przebieg rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2010). Żonaty, ma córkę.