Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: komplet zwycięstw Polaków. Wenezuela bez szans

Aneta Hołówek 05.09.2014
Polacy cieszą się z punktu podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy z Wenezuelą we Wrocławiu, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Reprezentacja Polski jako pierwsza zapewniła sobie awans do drugiej fazy mundialu. Stało się tak po spodziewanym rozgromieniu Wenezueli 3:0.

Polska - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:13, 25:14)

25:14 - Polacy czują się dzisiaj tak dobrze, że każdy z nich prosił Drzyzgę o ostatnią piłkę. Fabiana z opresji wybronił Ernerdo Gomez, który na koniec meczu zaserwował w aut

22:12 - No dobra, za chwilę kończymy. Tak prezentuje się strefa kibica przed halą we Wrocławiu

18:8 - A teraz już pocisk, 120 km/h

16:8 - Wlazły posłał zagrywkę z prędkością 116 kmk/h i mamy drugą przerwę techniczną

14:7 - Wlazłemu chyba trudniej atakuje się na treningach

12:7 - W sumie to teraz gramy punkt za punkt, ale mamy pięć punktów w zapasie

8:4 - na pierwszej przerwie technicznej

5:1 - Wlazły ostrzeliwuje zagrywką rywali

25:13 - Wenezuelczycy kończą seta atakiem w siatkę

22:12 - Buszek z szóstej strefy. Wenezuelczycy próbowali blokować, ale efekt był taki, że jeden drugiemu zrobił krzywdę

8:3 - na pierwszej przerwie

3:0 - A w drugim secie pogra sobie Michał Kubiak za Michała Winiarskiego. Dzięki jego trzem zagrywkom już prowadzimy

25:20 - Seta potężnym atakiem kończy Wlazły

24:20 - Sukces Wenezueli. Serbom 20 punktów nie udało sie z nami ugrać w żadnym secie

22:19 - Pozwalamy zbliżyć się rywalom na 3 punkty. A tak prezentuje się dzisiaj Mariusz Wlazły

Polak
Polak Mariusz Wlazły (z lewej) i Wenezuelczyk Fernando Gonzalez podczas meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy we Wrocławiu. Fot.: PAP/Maciej Kulczyński

18:13 - Mika ze skrzydła posyła bombę w czwarty metr. Wenezuelczycy stwierdzili, że ręce jeszcze im się w życiu przydadzą i na wszelki wypadek nie próbowali podbić piłki

16:11 - Prowadzimy na drugiej technicznej

14:10 - "Szampon" się zlitował. Trafia w siatkę

11:7 - Rywale nie radzą sobie z przyjęciem flota Nowakowskiego. Strach pomyśleć co będzie, jak na zagrywkę wejdzie Wlazły

8:6 - Wenezuelczycy atakują ze środka drugiej linii. To oni też tak potrafią?

8:5 - Rozkręcamy się bardzo powoli. Przed chwilą MIka "wyżył" się na piłce i mamy pierwszą przerwę techniczną

2:1 - Gonzalez chciał zagrać mocną zagrywką, ale wyszło z tego podanie do jego koleżanki siedzącej na trybunach

20.24 - A oto dowód od Cezarego Gurjewa z radiowej Jedynki

20.23 - Polacy zagrają dzisiaj na niebiesko

20.20 - Przed nami hymny

20.13 - Siatkarze Wenezueli żałują, że dzisiaj nie zagrają przeciwko Kurkowi i Bartmanowi. Tak jakby to miało jakiś wpływ na wynik...

20.06 - Chociaż Antiga chyba się trochę boi. W wyjściowym składzie tylko jedna zmiana. Za Pawła Zagumnego na rozegraniu Fabian Drzyzga.

20.05 - Zapraszamy na relację z trzeciego meczu polskich siatkarzy na mistrzostwach świata. Chociaż korciło nas żeby napisać, że zapraszamy na relację ze sparingu. Umówmy się, że rywal nie jest najwyższych lotów.