Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy. Skorek: związek nie pamięta o naszym sukcesie

polskieradio.pl
Bartosz Orłowski 22.09.2014
Polscy siatkarze po 40 latach ponownie zostali mistrzami świata
Polscy siatkarze po 40 latach ponownie zostali mistrzami świata, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Ogromne gratulacje dla drużyny. Dla nas to była ogromna satysfakcja, po 40 latach doczekaliśmy się następców - przyznał kapitan mistrzów świata z 1974 roku Edward Skorek w rozmowie z Tomaszem Zimochem.

MŚ siatkarzy: co dalej z mistrzowską drużyną? >>>

Po zakończonym w niedzielę mundialu następcy siatkarzy z drużyny Huberta Wagnera też mogą tytułować się mistrzami świata. Pierwszy raz od 40 lat.

- My nie mieliśmy możliwości przeżywać naszego sukcesu, tak jak teraz chłopcy. Walczyliśmy daleko od Polski, a tu na bieżąco cała Polska mogła śledzić wydarzenia - przyznał Edward Skorek.

Tak jak Hubert Wagner, tak teraz trener Polaków Stephane Antiga został rzucony na głęboką wodę. Dla Wagnera i Antigi praca z reprezentacją była pierwszym doświadczeniem na ławce trenerskiej.

- To jest ogromny sukces dla Antigi i jego asystenta Phillipa Blaina. Mieli dobry start bo te mistrzostwa były organizowane w Polsce i to na pewno im pomogło - ocenił siatkarz w rozmowie z Tomaszem Zimochem.

Zwrócił też uwagę na konieczność znalezienia następców zawodników, którzy po mundialu żegnają się z reprezentacją.

- Czterech zawodników zapowiedziało zakończenie kariery i trzeba będzie w ich miejsce znaleźć nowych zawodników, stworzyć nową drużynę. A za dwa lata igrzyska olimpijskie - dodał kapitan złotej drużyny z 1974 roku.

Na koniec przyznał, że Polski Związek Piłki Siatkowej raczej nie pamięta o sukcesie sprzed 40 lat.

- To dziennikarze głównie pamiętają o tych wydarzeniach, bo związek stara się to raczej puścić w niepamięć, chociaż w tym roku będzie okrągła rocznica. Dziękujemy dziennikarzom i kibicom, którzy pamiętają o wydarzeniach z Meksyku i Montrealu - zakończył.

Edward Skorek był również kapitanem podczas igrzysk olimpijskich w 1976 roku. W Montrealu polska drużyna również wywalczyła złote medale. Jest też członkiem Galerii Sław "Volleyball Hall of Fame".

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

MŚ siatkarzy: mundial, o którym nigdy nie zapomnimy >>>

bor

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!