"NOWA TRADYCJA" 2017
20. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA
11-14 MAJA 2017

Znamy laureatów nagrody Muzyka Źródeł!

Dwójka
Jacek Puciato 27.04.2017
Stanisław Głaz
Stanisław Głaz, foto: Piotr Baczewski

W tym roku nagrodą Programu 2 Polskiego Radia Muzyka Źródeł wyróżnieni zostali: zespół śpiewaczy Gołcunecki z Gałek Rusinowskich na Radomszczyźnie oraz skrzypek z Dzwoli na Lubelszczyźnie Stanisław Głaz.

Nagroda Muzyka Źródeł przyznawana jest już po raz piąty. Chcemy uhonorować nią wybitnych artystów ludowych, którzy kultywują tradycję, przekazują ją kolejnym pokoleniom i w szczególny sposób obecni są na antenie naszego programu. 

Laureatami nagrody zostali do tej pory: śpiewaczka Marianna Bączek z Bandyś na Kurpiach i podlaski skrzypek Zdzisław Marczuk z Zakalinek (2013), Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej na Lubelszczyźnie oraz łęczycki skrzypek Tadeusza Kubiaka z Mchowic (2014), śpiewaczka Maria Bienias z Woli Koryckiej na Mazowszu i skrzypek Tadeusz Jedynak z Przystałowic Małych na Radomszczyźnie (2015) oraz harmonistka z Radomszczyzny Wiesława Gromadzka i śpiewaczka z Wiżajn na Suwalszczyźnie Anna Andruszkiewicz (2016).

Tegorocznymi laureatami zostali: zespół śpiewaczy Gołcunecki z Gałek Rusinowskich na Radomszczyźnie>>>  oraz skrzypek z Dzwoli na Lubelszczyźnie Stanisław Głaz>>>.

Gołcunecki
Gołcunecki. Fot. Grzegorz Śledź/PR2
  • Zobacz więcej na temat:
  • Patroni medialni
    Program Drugi Polityka Folk24
  • Partner Festiwalu
    CULTURE.PL
  • Współproducent Festiwalu
    Narodowy Instytut Audiowizualny