Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 23:20
Sportowe podsumowanie dnia - 23 lipca 2016.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

Na sobotę zaplanowano rozegranie dwóch spotkań 2. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. W Białymstoku miejscowa Jagiellonia wygrała aż 4:1 z Ruchem Chorzów. "Niebiescy" kończyli mecz w dziewiątkę - w 57. minucie czerwoną kartką został ukarany Łukasz Hanzel, trzy minuty później, po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Paweł Oleksy. Jagiellonia po dwóch rozegranych meczach ma 4 punkty, Ruch zdobył jedno oczko mniej. W drugim spotkaniu Legia Warszawa bezbramkowo remisuje ze Śląskiem Wrocław.

Maciej Kot wygrał w Wiśle-Malince konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Polski skoczek uzyskał 250 punktów za skoki na odległość 133,5 i pół oraz 127 m.
Kot wyprzedził Norwega Andersa Fannemela oraz Niemca Andreasa Wellingera (126 m, 125 m; 241,8 pkt). W klasyfikacji generalnej Letniej GP prowadzi Maciej Kot, Polak wygraną w Wiśle powtórzył swój sukces sprzed tygodnia w Courchevel, i ma 200 pkt. Na drugiej pozycji jest Kamil Stoch (106 pkt.), na trzeciej - Austriak Stefan Kraft (100 pkt.).

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.