Kultura

Dobra publiczne w oczach zwykłych ludzi

Dobra publiczne w oczach zwykłych ludzi

Gościem kolejnego "Skarbca Nauki Polskiej" była dr Natalia Letki z Instytutu Socjologii UW, dwukrotna beneficjentka programów stypendialnych Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Trasa koncertowa nie tylko dla dzieci

Trasa koncertowa nie tylko dla dzieci

W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o trasie koncertowej Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci". Artyści wzięli na warsztat piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego, pisane do znanych wszystkim dzieciom tekstów Juliana Tuwima.

Wideorelacje

Muzyka

Klasa - wszelkie działania ludzi można nazwać spiskiem

"Klasa" - wszelkie działania ludzi można nazwać spiskiem

Dominik W. Rettinger odrzuca zarzuty, że jego powieść przedstawia spiskową teorię dziejów. - Książka sensacyjna zwykle dotyczy jakiegoś spisku i grupy ludzi, którzy do czegoś dążą wbrew prawu. To jest prawo tego gatunku - powiedział w Dwójce.

Nelson Goerner: Chopin i jego Europa daje nam prace domowe

Nelson Goerner: "Chopin i jego Europa" daje nam "prace domowe"

- Ten festiwal jest dla wykonawców interesujący właśnie dlatego, że dostajemy wymagające zadania, polegające na przywracaniu do życia zapomnianych dzieł. Ja musiałem się nauczyć Kwintetu Noskowskiego i Oktetu Krogulskiego - mówił Nelson Goerner przez piątkowym występem na Festiwalu "Chopin i jego Europa".

Radiowe Centrum Kultury Ludowej

  Czytamy w Dwójce

  Lewa wolna Mackiewicza. Posłuchaj

  "Lewa wolna" Mackiewicza. Posłuchaj!

  W epickiej formie przeplata się w tej książce ogólny plan historycznych wydarzeń 1920 r. z indywidualnym spojrzeniem żołnierzy walczących przeciw bolszewikom. Znakomitą powieść Józefa Mackiewicza czyta w Dwójce Jerzy Radziwiłowicz.

  Warszawskie dzieci - najmłodsi powstańcy

  "Warszawskie dzieci" - najmłodsi powstańcy

  Marian Hanasz spisał wojenne przeżycia dawnych uczniów i młodych żołnierzy bez patosu i upiększeń. Wspomnienia wychowanków warszawskiej szkoły Anny Goldman przeczyta w Dwójce Maria Pakulnis.

  Bądź z nami w kontakcie:

  12:00 - 13:00Droga przez mąkę Słuchaj na żywo
  Oglądaj na żywo

  Płyta na lato

  Muzyczne myśli Paula Bleya

  Muzyczne myśli Paula Bleya

  Do wygrania płyta z solowym występem kanadyjskiego pianisty Paula Bleya, jednego z największych oryginałów w świecie jazzu, który nagrany został podczas norweskiego Oslo Jazz Festival w 2008.

  25 lat wolnej Polski

  Paweł Głowacki: Odpowiedzi

  Jedna z tych starych bajek

  Jedna z tych starych bajek

  Skoro po śladach bezruchu i milczenia dalej niż Beckett dojść nie sposób – może wszystko, co dla teatru napisano, nieuchronnie kończy się na Becketcie? Może jego opowieści sceniczne to jest jedyna doskonałość, na jaką teatr stać?

  Informacje techniczne

  Planowane przerwy w nadawaniu Programu 2 Polskiego Radia:

  28.08, godz. 08.00-14.00, RON Radom/ul. Przytycka (100,3 MHz)