Wkrótce w Dwójce

Kultura

Radiowa premiera Odysei Xięcia. Pierwsze takie słuchowisko

Radiowa premiera "Odysei Xięcia". Pierwsze takie słuchowisko!

"Odyseję Xięcia” zrealizowano specjalnie na zamówienie Programu 2. To ogromne przedsięwzięcie radiowe, którego skala i rozmach nie mają precedensu! Zaangażowanych zostało ponad 50 aktorów i statystów, wspieranych w studiu przez specjalną grupę historyczną "Zgrupowanie Radosław”.

Powstanie Warszawskie na kartach wyjątkowego przewodnika

Powstanie Warszawskie na kartach wyjątkowego przewodnika

Autorami "Przewodnika po powstańczej Warszawie" są dwaj varsavianiści - Jerzy S. Majewski i Tomasz Urzykowski. Ich praca to coś znacznie większego niż pokazanie miejsc, które były centrum dramatycznych wydarzeń z udziałem powstańców.

Wideorelacje

Muzyka

Dwójka w Dusznikach-Zdroju. Słuchaj transmisji

Dwójka w Dusznikach-Zdroju. Słuchaj transmisji!

Już 1 sierpnia rozpoczyna się 69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na naszej antenie usłyszeć można będzie między innymi recitale Daniiła Trifonowa oraz Marca-André Hamelina.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Janko z Małej Łączki. Legenda Beskidu Śląskiego

Janko z Małej Łączki. Legenda Beskidu Śląskiego

- W momencie kiedy wchodzi w muzyczny trans, ma taką inwencję, że często inni muzykanci szokują się, że jeszcze skrzypce mogą wydobyć coś takiego - o żyjącym na odludziu w zgodzie z przyrodą Janie Sikorze opowiadała w Dwójce etnografka Małgorzata Kiereś.

  Czytamy w Dwójce

  Bądź z nami w kontakcie:

  00:00 - 02:00Jam session w DwójceSłuchaj na żywo
  Oglądaj na żywo
  Wkrótce: Fantazja polska

  Płyta na lato

  Nocne pieśni Richarda Straussa

  Nocne pieśni Richarda Straussa

  Do wygrania płyta "Notturno", na której pieśni Straussa wykonuje Thomas Hampson. Znakomitemu artyście towarzyszy Wolfram Rieger na fortepianie oraz, w tytułowym utworze, Daniel Hope na skrzypcach.

  25 lat wolnej Polski

  Paweł Głowacki: Odpowiedzi

  The Grand Budapest Theater

  The Grand Budapest Theater

  Ukochany świat Wesa Andersona – Mitteleuropa – zniknął, nim on sam się w nim pojawił. Ale jedno trzeba mu przyznać. Ostatnim filmem podtrzymuje tę cudowną iluzję z niewypowiedzianym wdziękiem.