Kultura

AfryKamera. Zobacz najdroższy film w historii Nigerii

Obraz "Połówka żółtego słońca" oraz wiele innych filmowych produkcji z Czarnego Lądu będzie można zobaczyć w trakcie festiwalu AfryKamera, który zagości w kinach kilku polskich miast. - W tym roku skupiamy się nowej twarzy Nollywoodu - zapowiadał w Dwójce Przemysław Stępień.

Wideorelacje

Muzyka

Bach i Händel esencją Festiwalu Misteria Paschalia

Kantaty religijne z udziałem debiutującego na imprezie kontratenora Damiena Guillona i koncerty skrzypcowe, które mogliśmy usłyszeć w Niedzielę Wielkanocną, stanowią jedynie drobny wycinek twórczości Jana Sebastiana Bacha, kompozytora nie tylko obdarzonego geniuszem, ale także niezwykle pracowitego.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Turki - najbardziej kolorowa straż przygrobna w Polsce

- Za czasów PRL-u prosili nas, żebyśmy szli w pochodach na 1 maja. Zgadzaliśmy się, żeby załagodzić sytuację - o barwnej tradycji Turków, czyli kolorowej straży przy grobach Pańskich w czasie Wielkanocy, opowiadali jej kultywatorzy z Grodziska Dolnego na Pogórzu.

  Czytamy w Dwójce

  Adam Ferency odczytuje "Spis cudzołożnic"

  Od środy 9 kwietnia w cyklu "Słynne powieści" znakomity aktor czyta jedną z najsłynniejszych powieści Jerzego Pilcha. Zapraszamy słuchaczy na niezwykłą wycieczkę po Krakowie oraz absurdach polskiej historii i dogorywającego komunizmu.

  Jan Karski o polskim Podziemiu

  "Tajne państwo. Opowieść o polskim Podziemiu" to niezwykły dokument wojennych doświadczeń słynnego emisariusza, spisany jeszcze w 1944 roku. Fragmenty książki Jana Karskiego czyta w Dwójce Marcin Bosak.

  Bądź z nami w kontakcie:

  06:00 - 09:00Poranek DwójkiSłuchaj na żywo
  Oglądaj na żywo
  Wkrótce: Gość poranka

  25 lat wolnej Polski  Koncert za SMS

  "Koncert za SMS": Ty wybierasz, my puszczamy

  Po tygodniowej przerwie wracamy do naszego konkursu, w którym to słuchacze Dwójki decydują, jaki koncert nadamy w piątkowe popołudnie. Tym razem wygrać można 7-płytowy box z utworami kameralnymi Roberta Schumanna w interpretacji Erica Le Sage i jego muzycznych przyjaciół.

  Paweł Głowacki: Odpowiedzi

  Pułkownik Nicolas Marquez

  Klata, Zadara, Kleczewska, Garbaczewski, Strzępka, Demirski i tylu, tylu innych artystów teatru... Czemu los się nie zlitował nad nami? Czemu pułkownik Nicolas Marquez nie był dziadkiem żadnego z nich?