MACIEJ JASTRZĘBSKI MOSKWA MAREK LEHNERT RZYM BEATA PŁOMECKA/MAGDALENA SKAJEWSKA BRUKSELA WŁODZIMIERZ PAC MIŃSK WOJCIECH SZYMAŃSKI BERLIN PAWEŁ BUSZKOKIJÓW Marek Wałkuski WASZYNGTON Małgorzata Kałuża NOWY JORK Tomasz Jędruchów PRAGA Sylwia Mróz MEKSYK Monika Trętowska SANTIAGO DE CHILE Renata Widtmann WILNO Marek Brzeziński PARYŻ Andrzej Geber STRASBURG Grzegorz Drymer/Adam Dąbrowski LONDYN Krystyna Nurczyk ZURICH Tomasz Sajewicz PEKIN Ewa Wysocka BARCELONA Jan Pachlowski CHICAGO Magda Gacyk SAN FRANCISCO Adam Czartoryski WIEDEŃ Beata Kukiel-Vraila ATENY

Najciekawsze w IAR

Samorządowe stypendia na zachętę

Samorządowe stypendia na zachętę

Samorządowa premia za dobre wyniki w nauce i powrót do rodzinnego miasta. Władze Radomia ufundują stypendia i pomogą młodym ludziom w znalezieniu pierwszej pracy pod warunkiem, że ci nie osiedlą się gdzieś indziej. Skorzystają na tym też przedsiębiorcy.

Ukraina: fałszerze pestycydów

Ukraina: fałszerze pestycydów

Ukraińska milicja zlikwidowała nielegalną wytwórnię pestycydów. Fałszerze środków ochrony roślin rozwinęli swój proceder na ogromną skalę. 25 ton podrobionych chemikaliów, fałszywe etykiety zachodnich firm i hologramy - to wszystko stróże prawa znaleźli w jednej z podkijowskich miejscowości.

Śledztwo w sprawie kradzieży w Pałacu Prezydenckim

Śledztwo w sprawie kradzieży w Pałacu Prezydenckim

Jest śledztwo w sprawie kradzieży w Pałacu Prezydenckim. O tym że do niej doszło prokuraturę poinformowała dyrektor kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Jej zdaniem, w okresie gdy głową państwa był Bronisław Komorowski z pałacu zniknęły dwa obrazy rzeźba i sprzęt audio.

SGGW z nowoczesnym Centrum Badań Biomedycznych

SGGW z nowoczesnym Centrum Badań Biomedycznych

30 milionów złotych otrzymała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego na modernizację Centrum Badań Biomedycznych. Tym samym uczelnia dołączyła do liderów światowych pod względem zaopatrzenia w urządzenia do prowadzenia najbardziej zaawansowanych badań medycznych.

UE gotowa zawiesić sankcje wobec Białorusi

UE gotowa zawiesić sankcje wobec Białorusi

UE jest gotowa zawiesić sankcje wobec Białorusi, ale wszystko zależy od przebiegu niedzielnych wyborów prezydenckich. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że rozmowy wśród państw członkowskich na ten temat trwają od kilku tygodni i decyzja może zapaść już w poniedziałek.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Berlińskie kamienie pamięci

Berlińskie kamienie pamięci

W Berlinie na wiele sposobów przypomina się o ofiarach nazizmu. W mieście stoją pomniki upamiętniające zgładzonych przeciwników politycznych, Romów, homoseksualistów czy pacjentów szpitali psychiatrycznych.

Okiem reportera


Bądź z nami w kontakcie