MACIEJ JASTRZĘBSKI MOSKWA MAREK LEHNERT RZYM BEATA PŁOMECKA/MAGDALENA SKAJEWSKA BRUKSELA WŁODZIMIERZ PAC MIŃSK WOJCIECH SZYMAŃSKI BERLIN PAWEŁ BUSZKOKIJÓW Marek Wałkuski WASZYNGTON Małgorzata Kałuża NOWY JORK Tomasz Jędruchów PRAGA Sylwia Mróz MEKSYK Monika Trętowska SANTIAGO DE CHILE Renata Widtmann WILNO Marek Brzeziński PARYŻ Andrzej Geber STRASBURG Grzegorz Drymer/Adam Dąbrowski LONDYN Krystyna Nurczyk ZURICH Tomasz Sajewicz PEKIN Ewa Wysocka BARCELONA Jan Pachlowski CHICAGO Magda Gacyk SAN FRANCISCO Adam Czartoryski WIEDEŃ Beata Kukiel-Vraila ATENY

Najciekawsze w IAR

Marsz zwolenników JOWów

Marsz zwolenników JOWów

Zwolennicy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na ulicach Warszawy. Okazją był siódmy Ogólnopolski Marsz po JOW-y. Lider zwolenników zmiany ordynacji wyborczej Paweł Kukiz podkreślił, że zaplanowane referendum będzie sprawdzianem zainteresowania Polaków sprawami ojczyzny.

Premier otworzyła 20 kilometrów linii kolejowej

Premier otworzyła 20 kilometrów linii kolejowej

Ewa Kopacz otworzyła 20 - kilometrowy odcinek linii kolejowej łączący Gdańsk Wrzeszcz z lotniskiem im. Lecha Wałęsy. Szefowa rządu mówiła, że inwestycję przeprowadzono z rozmachem. Dodała, że duże zasługi w jej realizacji ma były minister transportu Sławomir Nowak.

Nie będzie podwyżek dla nauczycieli

Nie będzie podwyżek dla nauczycieli

Podwyżek dla nauczycieli w 2016 roku nie będzie. Szefowa resortu edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że postulaty nauczycielskie są do niespełnienia. Minister edukacji zwróciła przy okazji uwagę, że nauczyciele, jako jedyni, w latach 2008-2012 dostali podwyżki.

Rosja: wydatki szkolne wzrosły o połowę

Rosja: wydatki szkolne wzrosły o połowę

W Rosji wyprawka szkolna w tym roku podrożała aż o połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem. Media zwracają uwagę, że tak drogich przygotowań do rozpoczęcia nauki w szkole jeszcze nigdy nie było. Z badań statystycznych wynika, że rosyjska rodzina musi wydać niemal 20 tysięcy rubli.

Kończą się powroty z wakacji

Kończą się powroty z wakacji

Ostrożność i ograniczone zaufanie - o to apelują policjanci do kierowców w ostatni weekend wakacji. Mundurowi zapowiadają, że nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy przekraczają prędkość i łamią przepisy. Będą też kontrole trzeźwości.

Nie wszystkie owoce leśne są jadalne

Nie wszystkie owoce leśne są jadalne

Nie wszystkie owoce leśne są bezpieczne dla naszego zdrowia - przypominają eksperci. W lasach zbiera się teraz między innymi czarne jagody. Można je jednak pomylić z rośliną trującą, która nosi nazwę pokrzyk-wilcza jagoda.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Białoruś rehabilituje bimber

Białoruś rehabilituje bimber

Na Białorusi z produkcją bimbru walczono od dawna i bezskutecznie. Teraz państwo postanowiło na tym zarabiać. Samogon zaczęto produkować na skalę masową i sprzedawać w sklepach.

Okiem reportera


Ambasador Mull w tym tygodniu kończy misję dyplomatyczną w Polsce i wraca do Waszyngtonu. Z tej okazji zarejestrowaliśmy kilka słów na pożegnanie od Ambasadora

Bądź z nami w kontakcie