Najciekawsze w IAR

W Strefie Gazy brakuje prądu

Mieszkańcy Gazy mają coraz więcej problemów z powodu braku prądu. Wczoraj rano izraelskie bombardowania zniszczyły jedyną w mieście elektrownię. Teraz energię w domach mają tylko ci, którzy mają własne generatory. Ale paliwo w Gazie także powoli się kończy.

Polska musi zmodernizować obronę przeciwlotniczą

Rosja narusza traktat rozbrojeniowy w sprawie pocisków rakietowych. Takie stanowisko wyraziły Stany Zjednoczone, a prezydent Barack Obama wystosował w tej sprawie list do Władimira Putina. Traktat, który przyczynił się do zakończenia Zimnej Wojny, podpisano w 1987 roku.

Walki na terenie katastrofy boeinga

Holenderskim śledczym nie udało się dotrzeć na miejsce katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy. Holenderski MSZ poinformował, że konwój z przebywającymi w Doniecku ekspertami nie wyjedzie w rejon katastrofy ze względów bezpieczeństwa.

Komorowski: Polska i Europa dłużnikami powstańców

W Parku Wolności w Warszawie odbyły się uroczystości obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Jak mówił prezydent Bronisław Komorowski, nasz kraj oraz cała Europa na zawsze pozostaną dłużnikami uczestników zrywu z 1944 roku. Podkreślił, że postawa walczących miała wymiar światowy.

Ukraiński kryzys: eksplozja pod Artemowskiem

Donieckie władze sprostowały informację o ofiarach eksplozji niewybuchu we wsi pod Artemowskiem. Rannych zostało 7 osób, z tego troje to dzieci. Wcześniej informowano o 9 rannych dzieciach. Ogółem w ciągu doby w obwodzie donieckim zginęło 19 cywilów, 31 zostało rannych.

OFE czy ZUS? Zostały dwa dni na decyzję

Jeszcze tylko przez dwa dni Polacy mogą decydować w jaki sposób mają być gromadzone ich składki na przyszłe emerytury. Mają wybór Otwarty Fundusz Emerytalny i ZUS albo tylko ZUS. Wyboru można dokonywać od 1 kwietnia. Aby być w OFE trzeba złożyć w ZUS-ie oświadczenie.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Trawienie a sprawa portugalska

Kilka tygodni temu postanowiłam spełnić swój moralny obowiązek i oddać w Portugalii krew. Na drodze stanął jednak proces enzymatycznej hydrolizy wielkocząsteczkowych związków chemicznych w prostsze - potocznie zwany trawieniem.

Okiem reportera


Polub nas na Facebook'u