Najciekawsze w IAR

Pakistan - ofensywa przeciwko talibom

Pakistan - ofensywa przeciwko talibom

Co najmniej 59 talibów zginęło w czasie ofensywy w Pakistanie. Ataki przeprowadzano dwutorowo: z wody i z lądu.To odpowiedź pakistańskiego wojska na niedawną masakrę, do jakiej doszło w szkole w Peszawarze. Rebelianci zabili wówczas 141 osób, głównie dzieci.

Kandydaci na kierowców na nietypowych spotkaniach

Kandydaci na kierowców na nietypowych spotkaniach

Pomyśl i nie bierz ze mnie przykładu - tak mówią sprawcy wypadków drogowych. To także nazwa nowej formuły szkolenia kierowców w Warszawie, w której odbywać się będą spotkania ze skazanymi piratami drogowymi. mają one na celu podwójnie uczulić na takie praktyki.

Starcie Cameron-Parlament Europejski

Starcie Cameron-Parlament Europejski

Podczas brukselskiego szczytu Unii Europejskiej David Cameron ostro skrytykował Parlament Europejski. Brytyjski premier zarzucił mu, że torpeduje porozumienie w sprawie dzielenia się przez wywiady państw Unii informacjami o podejrzanych o terroryzm korzystających z połączeń lotniczych.

Na silnym wietrze da się zarobić

Na silnym wietrze da się zarobić

Nie może być orkan, ale muszą być silne podmuchy. Wtedy na wietrze można najwięcej zarobić. Tak tłumaczy Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Synoptycy zapowiadają, że dziś na północy Polski wiatr powieje z prędkością nawet do 80 kilometrów na godzinę, czyli 23 metrów na sekundę.

Duże spadki cen paliw w tym tygodniu

Duże spadki cen paliw w tym tygodniu

Podobnie, jak poprzedni, także ten tydzień przyniósł duże spadki cen paliw. Średnio za litr benzyny trzeba było płacić o 10 groszy mniej za litr niż przed tygodniem, za litr oleju napędowego o 9 groszy mniej - wynika z danych łódzkiego biura Refleks.

W Madrycie urodził się biały lew

W Madrycie urodził się biały lew

W Madrycie przyszło na świat białe lwiątko. Jest jednym z 50 przedstawicieli tego gatunku żyjących na świecie. Zwierzę urodziło się w stacjonującym w stolicy Hiszpanii cyrku Gran Holiday. Malec waży 800 gramów i ma 30 centymetrów długości.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Zestresowane, hiszpańskie Święta

Zestresowane, hiszpańskie Święta

W Hiszpanii Święta trwają z przerwami do 6 stycznia. Najpierw – podobnie jak my – mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego celebrują Boże Narodzenie, potem Nowy Rok a na końcu Święto Trzech Króli. Zgodnie z tradycją ci bowiem a nie Święty Mikołaj, roznoszą po domach prezenty. Trudno się dziwić, że kiedy przeprowadzono badania, który z narodów Europy najbardziej się stresuje podczas grudniowych przygotowań, okazało się, że są nim właśnie Hiszpanie.

Okiem reportera


Polub nas na Facebook'u