MACIEJ JASTRZĘBSKI MOSKWA MAREK LEHNERT RZYM BEATA PŁOMECKA/MAGDALENA SKAJEWSKA BRUKSELA WŁODZIMIERZ PAC MIŃSK WOJCIECH SZYMAŃSKI BERLIN PAWEŁ BUSZKOKIJÓW Marek Wałkuski WASZYNGTON Małgorzata Kałuża NOWY JORK Tomasz Jędruchów PRAGA Sylwia Mróz MEKSYK Monika Trętowska SANTIAGO DE CHILE Renata Widtmann WILNO Marek Brzeziński PARYŻ Andrzej Geber STRASBURG Grzegorz Drymer/Adam Dąbrowski LONDYN Krystyna Nurczyk ZURICH Tomasz Sajewicz PEKIN Ewa Wysocka BARCELONA Jan Pachlowski CHICAGO Magda Gacyk SAN FRANCISCO Adam Czartoryski WIEDEŃ Beata Kukiel-Vraila ATENY

Najciekawsze w IAR

Tusk: następnych sześć tygodni kluczowe dla UE

Tusk: następnych sześć tygodni kluczowe dla UE

Szef Rady Europejskiej uważa, że najbliższych sześć tygodni będzie decydujących dla przyszłości Unii. Donald Tusk wziął udział w debacie na sesji Komitetu Regionów w Brukseli, podczas której omawiano główne problemy, z jakimi zmaga się obecnie Wspólnota.

Producenci jabłek coraz bardziej odczuwają rosyjskie embargo

Producenci jabłek coraz bardziej odczuwają rosyjskie embargo

Producenci jabłek w kraju coraz bardziej odczuwają rosyjskie embargo na polską żywność. Do tej pory nie udało się pozyskać zbyt wielu nowych rynków zbytu i owoce zalegają w chłodniach. W tej chwili w przechowalniach jest ich ponad jeden milion ton, z czego tylko 400 tysięcy ma być przeznaczonych do dystrybucji w Polsce.

Szef MON: Jest decyzja o stałej obecności wojsk NATO w Polsce

Szef MON: Jest decyzja o stałej obecności wojsk NATO w Polsce

NATO zgodziło się na stałą obecność wojsk na swojej wschodniej flance. Szef MON Antoni Macierewicz podczas spotkania ministrów obrony w Brukseli potwierdził, że Sojusz Północnoatlantycki ostatecznie ma podjąć taką decyzję podczas szczytu w Warszawie.

NATO - czego domaga się Polska

NATO - czego domaga się Polska

Jak najliczniejsza obecność żołnierzy NATO w Polsce - to główny postulat Warszawy przed lipcowym szczytem Sojuszu. To właśnie wtedy mają zapaść najważniejsze od lat decyzje dla bezpieczeństwa Polski oraz krajów na wschodzie Europy. Pierwsze z decyzji spodziewane są już dzisiaj podczas spotkania ministrów obrony krajów NATO w Brukseli.

Eksperci chcą rozmawiać o bezpieczeństwie szczepień

Eksperci chcą rozmawiać o bezpieczeństwie szczepień

Eksperci chcą rozmawiać o bezpieczeństwie szczepień ochronnych. Takiej debaty domagają się posłowie Kukiz'15. W Sejmie odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu do spraw Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, do którego należą czterej posłowie tego ugrupowania.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Meksykańskie hacjendy

Meksykańskie hacjendy

Gdy zaczyna się mieszkać w Meksyku, to czasami ma się wrażenie jakby chwyciło się Pana Boga za nogi. Zjawiskowe kaskady, skute lodem czubki wulkanów, rajskie plaże, lazurowe i ciepłe wody oceanów z obu stron wybrzeża, tropikalne dżungle i wszystko o czym można marzyć, a czego ludzka wyobraźnia nie zdoła wymyślić. Piękno przyrody, kultury i tradycji w czystej postaci. Tak myślałam, póki nie odwiedziłam kilku hacjend. Wówczas otwiera się przed nami nowy, jeszcze wspanialszy świat.

Okiem reportera


Bądź z nami w kontakcie