Najciekawsze w IAR

Brześć: hotel na miejscu klasztoru

Brześć: hotel na miejscu klasztoru

Władze białoruskiego Brześcia rozważają budowę hotelu na ruinach kompleksu klasztornego Bernardynów. Tak wynika z wypowiedzi Aleksandra Rahaczuka, mera Brześcia w trakcie spotkania ze studentami miejscowego uniwersytetu imienia Puszkina.

W całej Polsce obchodzona jest Niedziela Palmowa

W całej Polsce obchodzona jest Niedziela Palmowa

W wielu miastach w całej Polsce odbywają się obchody Niedzieli Palmowej. Rozpoczyna ona w kościele katolickim Wielki Tydzień, bezpośrednio poprzedzający Zmartwychwstanie Jezusa - najważniejszego święta chrześcijaństwa.

Fani Clarksona grożą dyrektorowi BBC

Fani Clarksona grożą dyrektorowi BBC

Scotland Yard bada pogróżki, jakie otrzymał dyrektor generalny BBC po usunięciu prezentera "Top Gear", Jeremy'ego Clarksona. Gazeta "Mail on Sunday" donosi, że Lord Tony Hall i jego żona od kilku dni znajdują się pod 24-godzinną ochroną.

Kenijczycy triumfują w Półmaratonie Warszawskim

Kenijczycy triumfują w Półmaratonie Warszawskim

Kenijczycy na wszystkich stopniach podium 10. Półmaratonu Warszawskiego. Zwyciężył Limo Kiprop z czasem 1 godzina i 52 sekundy. Drugie miejsce zajął John Lotiang, a trzecie Boniface Kongin. Najszybszy z Polaków był Adam Nowicki, który zajął 7. miejsce.

Franciszek mówi młodym: Odwagi

Franciszek mówi młodym: „Odwagi!”

Papież Franciszek zachęca młodych do odważnego podążania drogą wiary. W orędziu na obchodzony dziś w Kościele po raz trzydziesty Światowy Dzień Młodzieży przypomina słowa Jezusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Nowe lotnisko dla Berlina, czyli Bareja po niemiecku

Nowe lotnisko dla Berlina, czyli Bareja po niemiecku

Nowe berlińskie lotnisko miało być dumą niemieckiej stolicy. Zapowiadano, że port lotniczy Berlin-Brandenburg będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie. Inwestycja okazuje się jednak inwestycyjnym koszmarem. Lotniska od lat nie udaje się oddać do użytku, a koszty budowy ciągle rosną, rozsadzając pierwotny kosztorys. Aż trudno uwierzyć, że miłującym porządek Niemcom przydarzyła się tak spektakularna wpadka. O budowie nowego lotniska w Berlinie mówi się już w kategoriach narodowej porażki.

Okiem reportera


Bądź z nami w kontakcie