Najciekawsze w IAR

Duński kontenerowiec uratował 352 rozbitków

Duński kontenerowiec uratował 352 rozbitków

Duński statek handlowy, gigantyczny kontenerowiec „Evelyn Maersk” uratował na Morzu Śródziemnym 352 rozbitków, wśród których było 43 dzieci. Według załogi 400-tu metrowej jednostki, uratowano wszystkich pasażerów tonącego statku.

Cameron o walce z dżihadyzmem

Cameron o walce z dżihadyzmem

Brytyjski premier David Cameron zapowiedział w Izbie Gmin nowe posunięcia mające ukrócić radykalizację rodzimych muzułmanów i ich udział w dżihadzie w Iraku i Syrii. Krytycy rządu uważają jednak, że pewne pomysły Camerona łąmią prawa obywatelskie.

Zatrważająca sytuacja w Iraku

Zatrważająca sytuacja w Iraku

Niemal półtora tysiąca osób zginęło w sierpniu w Iraku. Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych rozmawia o sytuacji w Iraku na nadzwyczajnym posiedzeniu w Genewie. Według ONZ strony konfliktu - zarówno islamiści jak i rządowa iracka armia, dopuszczają się zbrodni wojennych.

Merkel: Nie zapominamy o odpowiedzialności za wojnę

Merkel: Nie zapominamy o odpowiedzialności za wojnę

Niemcy nigdy nie zapomną o swojej odpowiedzialności za drugą wojnę światową - powiedziała w Bundestagu kanclerz Niemiec Angela Merkel. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, jak ważne jest to, że Europa jest obecnie zjednoczona.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Meksykańska stolica zachwyca i przeraża

Meksykańska stolica zachwyca i przeraża

Położone pomiędzy wulkanami miasto-potwór, czyli Meksyk, to jedna z największych metropolii świata. Wraz z obszarem metropolitarnym liczba mieszkańców wynosi ok. 21 milionów. Po Tokio, Delhi i Szanghaju to największa aglomeracja miejska na świecie. To wpływa na jego charakter oraz styl życia – znajdziemy tu wszystko, co jest w Meksyku, ale łatwo można się w tym gąszczu zgubić, jeśli nie mamy pomysłu na to, co chcemy zobaczyć.

Okiem reportera


Polub nas na Facebook'u