Najciekawsze w IAR

Ksiądz Lemański wolontariuszem w szpitalu

Ksiądz Wojciech Lemański został wolontariuszem Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. Duchowny jest już w szpitalu. Wolontariat rozpocznie jednak dopiero od poniedziałku 28 lipca - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Otwarty będzie też kościół w Jasienicy.

Sikorski zapowiada unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji

Unia przygotowuje sankcje gospodarcze wobec Rosji w 4 dziedzinach. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Chodzi o obronność, usługi finansowe, technologie i energetykę. Takie są ustalenia szefów dyplomacji Wspólnoty na spotkaniu w Brukseli.

Sejm rozpatrzy wniosek o komisję śledczą ws. likwidacji WSI

Sejm rozpatrzy projekt Twojego Ruchu, który przewiduje zbadanie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Komisja miałaby zbadać, czy były szef MSW - Antoni Macierewicz - i były premier - Jarosław Kaczyński - nie przekroczyli wówczas swoich uprawnień.

Prezydenci w Warszawie m.in. o malezyjskim samolocie i NATO

Wzmocnienie obecności sił NATO w Europie Środkowowschodniej, zdecydowane potępienie działań terrorystycznych prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy i zwiększenie nakładów na obronność. Te tematy poruszali prezydenci 9 państw naszego regionu, przybyłych do Warszawy.

Salonka Bolesława Bieruta w Muzeum Kolejnictwa

Bogaty wystrój, wygoda i przepych rodem z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Tak wyglądała salonka, której stałym pasażerem byli między innymi, pierwsi sekretarze PZPR: Bolesław Bierut i Władysław Gomułka. Wagon można oglądać w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Koniec niebezpiecznej operacji

Ostatni akt ewakuacji syryjskiego arsenału broni chemicznej. Jak poinformowano w Kopenhadze, duński statek handlowy „Ark Futura” dostarczył do Finlandii ostatni transport materiałów chemicznych wywiezionych z Syrii. Będą one zutylizowane przez fińskich specjalistów.

Bez komentarza

Logowanie do serwisu

login:
hasło:
 
Zaloguj się

Kup serwis!

Zadzwoń
tel: +48 22 645 33 79
lub napisz:
e-mail: zakup@polskieradio.pl

Oferta handlowa


Nasi korespondenci


Relacja zdjęciowa ze Strefy Gazy

Tylko dzisiaj w Strefie Gazy zginęło ponad 100 osób - w tym 87 Palestyńczyków i 13 izraelskich żołnierzy. Żniwo zebrały przede wszystkim intensywne bombardowania i bezpośrednie starcia. Zdjęcia ze środka konfliktu izraelsko-palestyńskiego przygotował specjalny wysłannik Polskiego Radia, Wojciech Cegielski.

Okiem reportera


Polub nas na Facebook'u