Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 08:11
Poranny przeglad sportowy - 19 sierpnia 2016.
Monika Michalik
Monika MichalikFoto: facebook Polskiego Związku Zapaśniczego

Zapaśniczka Monika Michalik zdobyła ósmy medal dla Polski podczas igrzysk olimpijskich w Rio. Polka, mimo przegranej pierwszej walki w turnieju, przeszła pomyślnie przez repasaże i była także lepsza w walce o brązowy medal.
Liczyliśmy jeszcze na medal w pchnięciu kulą. Ale Tomasz Majewski zajął szóste miejsce. Dwukrotny mistrz olimpijski (2008, 2012) w najlepszej próbie osiągnął 20 metrów i 72 centymetry. W finale startował też Konrad Bukowiecki. Polak spalił jednak trzy próby i w olimpijskim finale nie został sklasyfikowany.
Wielkie brawa należą się też Marii Andrejczyk. Naszej oszczepniczce zabrakło dwóch centymetrów do zdobycia brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dwa dni wcześniej Andrejczyk wygrała kwalifikacje. Polka osiągnęła w nich najlepszy w tym roku rezultat na świecie - 67.11 m.
Swój ósmy złoty medal olimpijski zdobył natomiast jamajski sprinter Usain Bolt zwyciężając w biegu na 200 m.
Dziś kolejne starty Polaków i kolejne medalowe szanse.

Popołudniowy przegląd sportowy - 17 sierpnia 2016.