Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 17:11
Popołudniowy przegląd sportowy - 5 stycznia 2017.
Szymon Kołecki
Szymon Kołecki Foto: Wikimedia Commons/CC BY SA 2.0/Sławek

Szymon Kołecki został mistrzem olimpijskim... z Pekinu 2008 w podnoszeniu ciężarów, w wadze do 94 kg. Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) przyznała Polakowi złoty medal po tym, jak za stosowanie niedozwolonego dopingu zdyskwalifikowano pierwszego na podeście w stolicy Chin Ilię Iljina z Kazachstanu. Kołecki jest piątym Polakiem, który zdobył olimpijskie złoto w podnoszeniu ciężarów.

W Bischofshofen rozpoczynają się kwalifikacje przed ostatnim konkursem skoków narciarskich Turnieju Czterech Skoczni. Po trzech zawodach najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który zajmuje drugie miejsce ze stratą zaledwie 1,7 pkt. do Daniela Andre Tande z Norwegii. Trzeci jest Austriak Stefan Kraft. Oprócz Stocha w najlepszej siódemce Turnieju Czterech skocznią się jeszcze Piotr Żyła, który zajmuje czwarte miejsce, i Maciej Maciej Kot jest siódmy.

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w Shenzen. W ćwierćfinale Polka przegrała z Amerykanką Alison Riske 2:6, 6:3, 0:6.

Więcej informacji Przeglądzie przygotowanym przez Norberta Michalaka - posłuchajcie.

Poranny przegląd sportowy - 4 stycznia 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 4 stycznia 2017.