Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 17:05
Popołudniowy przegląd sportowy - 9 stycznia 2017.
Polska wciąż nie radzi sobie z zanieczyszczeniem pyłami
Polska wciąż nie radzi sobie z zanieczyszczeniem pyłamiFoto: Alfred Palmer/Wikimedia Commons

Ze względu na panujący w Krakowie alarm smogowy piłkarze Cracovii dziś trenowali w specjalnych maskach. W nich musieli m.in. zaliczyć 45-minutowy bieg. Na szczęście nie musieli dziś grać ligowego meczu gdyż trwa przerwa zimowa. A co powinien zrobić sędzia gdyby w takich warunkach przyszło rozgrywać spotkanie. Posłuchajcie Rafała Rostkowskiego w załązzonym pliku dźwiękowym.

Na szczęście hokejowe mistrzostwa świata kobiet do lat 18 w Katowicach rozgrywane są w hali. Wczoraj nasze hokeistki przegrały co prawda 0:2 z faworyzowanymi Dunkami, ale podjęły walkę także na pięści.  Po meczu doszło bowiem do niespotykanej w kobiecym hokeju bójki w której uczestniczyło kilkanaście zawodniczek obu drużyn.

Dziś waleczne Polki zagrają drugi mecz mistrzostw Dywizji 1B - ich rywalkami będzie Kazachstan, a początek tego spotkania o 20:00.

Po ostatnich sukcesach naszych skoczków w Turnieju Czerech Skoczni kibiców z pewnością nie odstraszy nawet ewentualny smog i z pewnością licznie przybędą na zbliżające sieę zawody Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem.
Adam Małysz, który po rajdowym epizodzie jest teraz w sztabie szkoleniowym jest przekonany, że skoki staną się jeszcze popularniejsze w Polsce.
A Puchar Świata w Wiśle już w najbliższy weekend.

Robert Lewandowski i Piotr Małachowski musieli uznać wyższość Anity Włodarczyk.