Radwańska odpadła z Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 10:30
Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni nieoczekiwanie ograła trzecią rakietę świata. Djoković przegrał z... Istominem.
  • Radwańska odpadła z Australian Open (Serwis Radiowej Czwórki)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka RadwańskaFoto: Wikipedia/Christopher Johnson

Agnieszka Radwańska nie zagra w III rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Polka przegrała dziś ze znacznie niżej notowaną rywalką Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni.

Radwańska to trzecia rakieta świata, Chorwatka jest klasyfikowana w rankingu na 79 miejscu. Ale tej różnicy w ogóle nie było widać na korcie w Melbourne. Po kilkunastu minutach gry było już 1:3, a pierwszego seta po pół godzinie gry Polka przegrała 3:6. W drugiej partii Radańska zaczęła od 2:0 ale potem było już tylko gorzej i nasza tenisitka zupełnie nie mogła sobie poradzić z silnym serwisem rywalki i jej agresywnymi returnami i nieoczekiwanie przegrała także tę partię 2:6. Mecz trwał zaledwie 62 minuty.
Tak więc Agnieszki Radwańskiej nie zobaczymy w III rundzie turnieju singlowego kobiet na kortach Melbourne Park.

A los Agnieszki Radwańskiej podzielił dziś także Serb Novak Djoković, który przegrał po pięciosetowym boju z reprezentującym Uzbekistan Denisem Istominem.

Jak żegnać się z turniejem, to w dobrym towarzystwie.

Poranny przegląd sportowy - 18 stycznia 2017.