Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 21 stycznia 2017.
Maciej Kot
Maciej KotFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Za nami pierwsze zawody rozegrane na Wielkiej Krokwi i trzeba przyznać, mamy powody do zadowolenia. Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym. Pierwsze miejsce przypadło Niemcom a trzecie Słoweńcom, a to za sprawą wracającego do znakomitej formy Petera Prevca.

Z kolei w szeregach Polaków fantastyczną formą błysnął Piotr Żyła, który w pierwszej serii skoczył 133,5, a w drugiej uzyskał kapitalną odległość 137,5 m. Rywalizacja w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi startuje jutro o 16:00.

Z kolei polska reprezentacja w piłce ręcznej rozpoczęła dzisiaj rywalizację o Puchar Prezydenta. Jest to tak niejako turniej pocieszenia, o miejsca 17-20. Nasi szczypiorniści wygrali z Tunezją 28:26. Za najlepszego zawodnika spotkania uznany został bramkarz reprezentacji Polski Adam Malcher. W meczu finałowym, czyli o 17. lokatę w mistrzostwach świata, Polacy zagrają z Arabią Saudyjską lub Argentyną.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.