Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 21 lutego 2017.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka RadwańskaFoto: Wikipedia/Andrew Campbell

Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju w Dubaju. Polska tenisistka pokonała w drugiej rundzie Belgijkę Elise Mertens 6:3, 6:2. O ćwierćfinał Poska zagra z Catherine Bellis. Krakowianka triumfowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2012 roku. W poprzednim sezonie wycofała się z imprezy, a jako powód podała chęć wyleczenia w pełni urazu łydki.

Do Lahti na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym wywruszyli dziś polscy skoczkowie. O medale indwidualnie i drużynowo będą walczyć Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula.
Dla Polaków Lahti jest miejsce raczej szczęśliwe. To właśnie tam biało-czerwoni zdobyli pierwszy medal w zawodach tej rangi. W 1938 roku na drugim stopniu podium stanął skoczek Stanisław Marusarz. 40 lat później świetnie spisał się Józef Łuszczek, który triumfował w biegu na 15 km i był trzeci na dwa razy dłuższym dystansie. Natomiast w 2001 roku pierwsze sukcesy na wielkiej imprezie odniósł Adam Małysz, zdobywając tam dwa medale - złoty i srebrny. Rywalizacja skoczków rozpocznie się w sobotę konkursem na skoczni normalnej. Konkurs indywidualny na dużej skoczni zaplanowano na przyszły czwartek, drużynowy odbędzie się dwa dni później.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Poranny Przegląd sportowy - 20 lutego 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 lutego 2017.