Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 26 marca 2017.
Kamil Stoch
Kamil Stoch Foto: Shutterstock

Dzisiaj przed południem w Planicy na słynnej mamuciej skoczni Letalnicy zakończyła się 38. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miniony sezon zapamiętamy z wielu powodów. Znakomite skoki Kamila Stocha poniosły go na drugie miejsce klasyfikacji generalnej, drugie miejsce w nowym turnieju Raw Air. Lider naszej kadry wygrał również Turniej Czterech Skoczni, a więc zawody, z których trofeum brakowało mu w jego bogatej kolekcji.

Zdecydowanie lepiej niż w poprzednich sezonach spisywali się także inni nasi skoczkowie. Maciek Kot w Pucharze Świata zajął piąte miejsce i w tym sezonie wygrał dwa konkursy indywidualne. Piotrek Żyła w generalce jest jedenasty, a także dorzucił drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni i indywidualny brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Z kolei Dawid Kubacki swoją równą formą przez całe cztery miesiące wywalczył sobie 19 miejsce w Pucharze Świata.

Jednak "Biało-czerwoni" bank rozbili w rywalizacji drużynowej. Nie dość, że wygrali klasyfikację Pucharu Narodów, to jeszcze byli najlepsi na Mistrzostwach Świata w Lahti. Najlepszym skoczkiem sezonu 2016/2017 został Austriak Stefan Kraft.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.