Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 22 kwietnia 2017.
Stadion piłkarski - zdjęcie ilustracyjne
Stadion piłkarski - zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jagiellonia Białystok obroniła pozycję lidera sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy. Podopieczni trenera Michała Probierza w 30. serii spotkań pokonali w wyjazdowym spotkaniu Piasta Gliwice 1:0. Drugie miejsce zajęła Legia Warszawa, która odniosła cenne zwycięstwo w Krakowie pokonując Cracovię 2:1. Trzecie miejsce utrzymał poznański Lech, który gładko ograł Ruch Chorzów 3:0.

W Warszawie odbył się drugi dzień turniejów indywidualnych mistrzostw Europy w judo. Maciejowi Sarnackiemu, rywalizującemu w kategorii powyżej 100 kg, nie udało się wywalczyć medalu. W pojedynku o brąz Polak przegrał przed czasem z Czechem Lukasem Krpalkiem - mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro.

W rywalizacji indywidualnej Polacy nie zdobyli medalu. Obok Sarnackiego piąte miejsce zajęła Katarzyna Kłys w kategorii do 70 kg. W niedzielę na Torwarze odbędą się turnieje drużynowe kobiet i mężczyzn.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.