Siatkarki rozpoczęły od zwycięstwa walkę o MŚ

Poranny przegląd sportowy - 24 maja 2017.
  • Siatkarki ograły Cypr (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Polskie siatkarki nie miały większych problemów z pokonaniem Cypru w pierwszy meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. W hali Torwar w Warszawie Polki wygrały wygrały 3:0. Cypryjki sprawiły faworyzowanym Polkom trochę kłopotów. W drugim secie prowadziły nawet 4:1, a w trzecim 7:1 ale ostatecznie nie zdołąły wygrać nawet seta. Dziś drugi mecz Polek, które zagrają z Islandkami - początek tego spotkania o godz. 20:30.

Polski Cukier Toruń został pierwszym finalistą Polskiej Ligi Koszykówki mężczyzn. Zespół z Torunia w trzecim półfinałowym spotkaniu pokonał na wyjeździe Energę Czarnych Słupsk 65:52 i zwycięzył w półfinałowej rywalizacji 3-0. Polski Cukier w finale zmierzy się ze Stelmetem Zielona Góra lub ze Stalą Ostrów Wielkopolski. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2-0 dla Stelmetu. Trzecie spotkanie w środę dziś o 17:45.

Ogłoszono konkurs na maskotki igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Komitet organizacyjny potwierdził, że zwycięzca projektu otrzyma nagrodę w wysokości miliona jenów (ok. 34 tysiące złotych). Najlepsze projekty zostaną wyłonione w grudniu, po blisko czterech miesiącach konsultacji specjalnie powołanego jury. Projekty prac będzie można nadsyłać od 1 do 14 sierpnia. Ostateczny wybór maskotki będzie należał do wszystkich uczniów ze szkół podstawowych w Japonii. Głosowanie zakończy się w styczniu 2018 roku, a zwycięzca zostanie oficjalnie ogłoszony w marcu.

Więcej informacji w Przeglądzie przygotowanym przez Norberta Michalaka - plik załączono obok.

Poranny przegląd sportowy - 23 maja 2017.

Pokaż nam jak uprawiasz sport - czyli ja w sporcie i sport we mnie - konkurs rozstrzygnięty.

Popołudniowy przegląd sportowy - 23 maja 2017.